Drogowo-polityczne wieści z Puszczy i okolic

1. Nowy ciąg pieszo-rowerowy

Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zauważyłem ostatnio jakieś prace budowlane na drodze gruntowej pomiędzy Klaudynem a Janowem w gminie Stare Babice (częściowo na żółtym szlaku rowerowym z Warszawy do Izabelina). Krótki research i okazało się, że to ciąg pieszo-rowerowy, który wkrótce ma połączyć obie te wsie. Prace idą w szybkim tempie, więc z pewnością będzie się można tamtędy przejechać na dwóch kółkach jeszcze w tym roku.

2. Asfaltują w gminie Izabelin
W Truskawiu – zgodnie z zapowiedziami – ruszył za to remont fragmentu ul. 3 maja – donosi portal Izabelin24. Przypomnijmy, że od kilku tygodni ta sama ulica jest remontowana również w Izabelinie. Warto tu grzecznie wytknąć, że remont się nieco przeciąga. Gmina zapowiadała ukończenie prac pod koniec października, a ulica wciąż pozostaje zamknięta.

3. Debata o Radiowie
W ostatnią niedzielę w telewizji odbyła się debata kandydatów na prezydenta Warszawy. Co ciekawe, jednym z tematów dyskusji okazała się śmierdząca kompostownia na Radiowie. Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że właśnie podpisana została umowa na rozbudowę spalarni śmieci na Targówku, co ma umożliwić zamknięcie kłopotliwej kompostowni. Przepustowość nowej instalacji ma bowiem wzrosnąć aż siedmiokrotnie! Niestety, prace budowlane mają się zakończyć dopiero w 2019 roku.

Sytuację, co zrozumiałe, próbował podczas debaty wykorzystać Jacek Sasin z PiS. Zarzucał obecnej prezydent, że ta unika dyskusji z niezadowolonymi mieszkańcami Radiowa ich okolic, choćby przez to, że wchodziła do studia telewizyjnego tylnym wejściem (przy głównym byli protestujący z „Czystego Radiowa”). Sam deklarował, że kompostowania jest problemem wymagającym pilnego rozwiązania. Nieco więcej szczegółów w tej sprawie można się dowiedzieć na stronie „Czystego Radiowa”, gdzie opublikowano deklarację Jacka Sasina dotyczącą kompostowni. Ten wzbrania się jednak z konkretnymi zapowiedziami rozwiązania problemu. Jedynym konkretem jest obietnica przedstawiania w ciągu 30 dni od objęcia urzędu prezydenta Warszawy planu działań mających rozwiązać problem. Krótko mówiąc, kandydat PiS podskórnie wyczuwa już, że sprawa jest bardzo złożona i zapewne wcale nie będzie tak łatwo od ręki zamknąć kompostownię.

4. Piwo spod Puszczy
A na koniec ciekawostka. Jak donosi Sochaczewianin.pl, w okolicy Sochaczewa wkrótce ruszy domowy browar. Piwo będzie warzone w miejscowości Kożuszki Parcel (na południe od Żelazowej Woli). Produkcja nie będzie duża – rzędu 2 tys. butelek miesięcznie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Drogowo-polityczne wieści z Puszczy i okolic

  1. To jeszcze powinni machnąc drugą scieżke: z lasu Bemowskiego do Puszczy.Tak żeby nie tłuc się rowerem czy z kijkami po wioskach i osiedlach.Tylko od razu z Boernerowa prosto do Lasek albo Izabelina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *