Kolejne kampinoskie chałupy do rozbiórki

fot. dokumentacja przetargu KPN

Jest coraz większa grupa miłośników Puszczy Kampinoskiej, która za jeden z największych uroków tego miejsca uważają opuszczone domy, które wykupił Kampinoski Park Narodowy. Jeśli chcecie się przekonać, co można tam znaleźć, odsyłam do interesującego i bogato ilustrowanego bloga “miniwycieczki” Zofii Dąbrowskiej.

Ale do rzeczy… z biegiem czasu takich miejsc będzie coraz mniej. KPN zleca bowiem rozbiórki tych obiektów. Ostatni tego typu przetarg ogłosił właśnie w tym tygodniu. Dotyczy on zabudowy na dziewięciu posesjach. Niby niewiele, ale “ziarnko do ziarnka…”. Prace mają być wykonane do października 2014 roku. Zdjęcia oraz opisy budynków przeznaczonych do rozbiórki można zobaczyć w dokumentacji przetargu dostępnej na stronie KPN (załącznik 2).

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Kolejne kampinoskie chałupy do rozbiórki

  1. To jednak bardzo przykra sprawa,że kolejne domy znikną.Byli mieszkańcy lubią przyjechać czasami,odwiedzić swoje byłe domostwa.

  2. dziś rozmawiałam z przypadkiem spotkaną starszą mieszkanką leśnego przysiółka jednej z wsi w puszczy. mówiłam, że zwiedzam domki, robię im zdjęcia, żeby jakoś je trochę uwiecznić, zanim znikną. a ona na to smutnym głosem: "ale co nam po zdjęciach, jak tych domków już nie będzie":<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *