Co słychać u kampinoskiej kolejki

Dawno nie było już o zabytkowej wąskotorówce kursującej z Sochaczewa. Ostatni raz pisałem o niej bodaj w kwietniu. Okazało się wówczas, że nowy sezon kolejka rozpocznie, niestety, znacznie skróconą trasą.

Nie wiadomo kiedy, ale już od przynajmniej kilku tygodni ciuchcia kursuje po standardowej trasie, czyli aż do Puszczy Kampinoskiej w Tułowicach. Przy okazji stronę internetową tej atrakcji zaktualizowano o nowe informacje.

  • 9 sierpnia zaplanowano sportowe atrakcje:  pokazy rugby, tag rugby, siatkówka plażowa, badminton, tenis stołowy – gry i zabawy sportowe dla całej rodziny.
  • 15-17 sierpnia to Retro Weekend, czyli okazja na zdobycie zniżki. 22 % zniżki na bilety normalne na przejazd zabytkową kolejką wąskotorową 16 sierpnia 2014 r. Podczas pikniku w Osadzie Puszczańskiej będzie karaoke dla całej rodziny. Dodatkowo w tym dniu nie są pobierane opłaty za przewóz roweru. Potwierdzeniem dokonania wpłaty jest wydrukowane potwierdzenie przelewu za nocleg w Osadzie Puszczańskiej i wydrukowane potwierdzenie przelewu za spływ kajakowy w Moto-Przystani w dniach 15-17 sierpnia. Druga promocja to 15 % zniżki na noclegi w Osadzie Puszczańskiej w dniach 15-17 sierpnia 2014 r. w 8-osobowych domkach letniskowych. Potwierdzeniem dokonania wpłaty jest wydrukowane potwierdzenie przelewu za spływ kajakowy w Moto-Przystani w dniach 15-17 sierpnia 2014 r. i wykupiony bilet ulgowy lub normalny na przejazd kolejką w dniu 16 sierpnia. Trzecia promocja: 10% zniżki na spływ kajakowy Bzurą, w pięknych okolicach Puszczy Kampinoskiej w dniach 15/16/17 sierpnia.
  • 23 sierpnia minie na ludowo w Osadzie Puszczańskiej. Start w Muzeum i wesołą gromadką dojazd do Tułowic, gdzie czekają przysmaki kuchni regionalnej, skoczna muzyka ludowa w wykonaniu Kapeli Mazowieckiej oraz historia regionu, z którym nieodłącznie związana jest kolejka wąskotorowa.
  • 30 sierpnia zaplanowano pod hasłem “Retro z Zumbą”. Specjalny przejazd kolejką wąskotorową w kolorach tęczy dla miłośników tańca, muzyki i przepięknych dziewczyn. Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi, osoby, które jeszcze nigdy nie próbowały tej formy aktywności, zumboholików, aby pozytywną energią zarażali do wspólnego spędzania wolnego czasu i wszystkich bez wyjątku.
Źródło: MKW Sochaczew

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Co słychać u kampinoskiej kolejki

  1. Ja tez lubilam nia jezdzic ,czytalo sie ksiazki fajne czasy – nie to co teraz 'wyscig szczorow'' i nikt nikogo niezna .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *