Bańka na yomb

Niedawno pisałem o zamówieniu Kampinoskiego Parku Narodowego na wyłożenie płytami typu yomb (patrz zdjęcie obok) 5 km puszczańskich dróg, przede wszystkim na wydmach. Wiadomość wzbudziła spore zainteresowanie, tak wiec wypada napisać o rozstrzygnięciu tego przetargu.
Park był gotów wyłożyć na zamówienie nawet blisko 2 mln zł. Udało się jednak sporo oszczędzić, bo podpisana właśnie umowa opiewa na nieco ponad milion złotych.

Zgodnie ze specyfikacją przetargu, prace mają zostać wykonane do końca października br. na 16 odcinkach dróg pożarowych (pełna lista dostępna jest w BIP-ie KPN-u). Jak zobaczycie yomb na szlakach, dajcie znać! 

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

10 komentarzy do wiadomości “Bańka na yomb

  1. Na tym polega urok jazdy po dzikich parkach narodowych. Nie masz ochoty jeździć po piachu jeździj po ścieżkach w mieście. Może Ci jeszcze podejście na Mont Everest wybetonować bo ciężko się wchodzi?

  2. Z Parkiem Narodowym to już chyba niewiele będzie miało wspólnego. Obszar chroniony powinien istnieć bez tego typu ingerencji człowieka!!!!!!!!!!!!!! Wystarczy spojrzeć na Parki Narodowe całego świata, służby jakoś sobie radzą, inwestują w samochody terenowe najwyższej klasy (pieniędzy chyba nie brakowało – "Park był gotów wyłożyć na zamówienie nawet blisko 2 mln zł."). Naprawdę da się tak. Ciekawe kto handluje tym betonem… Nie do pomyślenia gdyby położyli drogę w Strążyskiej w TPN, albo Czerwonym Bagnie w BPN.

  3. I pocoś pan ujawnił ile byli gotowi zapłacić za te płyty?.To teraz się zacznie to samo co z autostradami.Wtrwą od parku kilka razy tyle co zaproponowali w przetargu dróg nie dokończą i jeszcze będzie korupcja.No roboty będzie na długo dla wszystkich.Ciekawe kto robi takie przecieki.

  4. a dlaczego nie? są tam nawet szlaki rowerowe poza tym rowerem można więcej zwiedzić i dotrzeć w odległe fajne miejsca a z tymi płytami to i chodzić będzie gorzej

  5. czy za tą kasę (2 miliony) nie dało się kupić terenowych wozów strażackich jak to się robi w innych parkach na świecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *