KPN przymierza się do wieży widokowej

Już od pewnego czasu dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego zapowiadała wybudowanie w Granicy w gminie Kampinos wieży widokowej. Teraz wiadomo nieco więcej na temat tej inwestycji.

KPN ogłosił właśnie rozeznanie rynku dotyczące dokumentacji projektowej wieży, a w dokumentacji tego zamówienia można znaleźć kilka ciekawych informacji. Po pierwsze, planuje się nie tylko postawienie samej wieży, ale także pomostu prowadzącego do platformy (o długości 160 m) oraz drugiego pomostu prowadzącego nad pobliski Kanał Olszowiecki (46 m dł.).

Wieża będzie się znajdować kilkaset metrów na południowy-wschód od parkingu w Granicy. Ma się składać z trzech poziomów. Podstawowy będzie na wysokości 1,88 m nad gruntem (podłoga). Z niego będzie można zejść na 0,55 m lub wejść na 3,07 m (szkoda, że tak nisko, ale i tak widok powinien być ładny).

Kiedy powstanie ta infrastruktura? Tego na razie nie podano do publicznej wiadomości. Wiadomo natomiast, że zamawiana właśnie dokumentacja ma zostać opracowana jeszcze w lipcu br., a pozwolenie na budowę powinno zostać wydane do końca października br. Mniemam więc, że na wieżę wejdziemy na przełomie tego i przyszłego roku.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “KPN przymierza się do wieży widokowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *