Jeszcze jedna mapa Puszczy Kampinoskiej

Przeglądając ostatnio mapy w sklepie kartograficznym “Atlas” natrafiłem na nieznaną mi wcześniej mapę Kampinoskiego Parku Narodowego.

Z góry podkreślam, że nie wiem, czy jest to nowość, tym niemniej na stronie wydawnictwa figuruje właśnie pod takim hasłem. Mniemam więc, że ukazała się na rynku wydawniczym w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Mowa tu o mapie “Kampinoski Park Narodowy” wydawnictwa Daunpol z Warszawy, która jest częścią serii Europilot. Mapa dostępna jest zarówno w zwykłej papierowej formie, jak i w wersji laminowanej.

Jako że nie miałem czasu dokładniej się jej przyjrzeć, na razie wstrzymam się od dogłębnej recenzji. Podzielę się jednak kilkoma spostrzeżeniami. Mapa jest w skali 1:65 000, co w porównaniu z innymi wydawnictwami kartograficznymi dla tego regionu jest skalą dość małą. Dla turysty z jednej strony oznacza to większą generalizację, a z drugiej większy zasięg – z mapą można się więc poruszać nie tylko po parku narodowym, ale i po otulinie oraz poza nią. Rzut oka na treść wskazuje, że mimo względnie małej skali na mapie zaznaczono wszystkie szlaki oraz ważniejsze atrakcje turystyczne. W niektórych miejscach naniesiono ich nawet więcej niż na konkurencyjnych mapach.

Jeśli ktoś z czytelników ma już tę mapę, będę wdzięczny za podzielenie się w komentarzach swoimi refleksjami.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *