Dotacje na kampinoskie szlaki

Raptem wczoraj pisałem o 200 mln zł możliwych do pozyskania na kampinoską turystykę. Dziś będzie wprawdzie tylko o 0,5 mln zł, ale za to pewnych, bo dotacja jest już przyznana.

Otrzyma ją gmina Kampinos na realizację projektu “Rozwój turystyki w Gminie Kampinos – kampinoski produkt turystyczny”.W jego ramach powstaną dwa szlaki turystyczne.

Jeden z nich – ,,Utrata’’ – to odcinek biegnący na odcinku Prusy – Żelazowa Wola – Konary. Miłośnikom kajakarstwa zostanie udostępniona wypożyczalnia sprzętu. Dla grup szkolnych zostanie stworzona specjalna oferta edukacyjna ,,Młyn nad Utratą’’ wykorzystująca nowo powstały szlak wodny.

Kolejny – „Cztery Krajobrazy” to szlak o długości ok. 10 km, zlokalizowany na terenie miejscowości Prusy-Zawady i Granica. To odpowiednie miejsce na spacer, przejażdżkę rowerową, a zimą – doskonały teren dla miłośników narciarstwa biegowego – zachwala projekt mazowiecki Urząd Marszałkowski. Zostanie też udostępniona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Ze szlaku będzie można korzystać przez cały rok.

W ramach promocji projektu zostaną zorganizowane imprezy plenerowe pod nazwą „Kampinoskie  Dziady”. Na mieszkańców i turystów czekać też będą rajdy rowerowe oraz gry terenowe. Oprócz map i przewodników po gminie Kampinos zostanie wydana książka kucharska ,,Kampinoskie Smaki’’.

Łączna wartość projektu to 588 tys. zł, z czego 466 tys. zł dokłada Unia.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Dotacje na kampinoskie szlaki

  1. do Pana Królikowskiego
    oczekuję sprostowania , bądź wyjaśnienia Pana stanowiska we wpisie ,,intensywne opady zagrażają Mazowszu. Jet niedopuszczalne rozpowszechnianie fałszywych informacji.
    również mogę Panu opisać jak wyglądał przebieg zimy 2010/211

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *