Demolka, tramwaj i sowy, czyli przegląd wydarzeń

1. Tramwaju do lasu nie będzie
Kilka miesięcy temu pisałem o mglistych planach warszawskiego ratusza dotyczących rozbudowy linii tramwajowych. Pojawiła się tam m.in. propozycja poprowadzenia szyn do Izabelina oraz Starych Babic. Ratusz zlecił analizę tych planów firmie konsultingowej i właśnie poznaliśmy jej wyniki.

Jak można było się domyślić, firma zarekomendowała porzucenie tych planów. Podobnie doradziła zresztą w przypadku innych linii tramwajowych, które miałyby wyjeżdżać poza miasto. Jednym z argumentów  jest prognozowana niska liczba pasażerów. Rozsądnie.

2. Kolejne rozbiórki

Kampinoski Park Narodowy ogłosił kolejny przetarg na rozbiórki domostw, które zostały wykupione przez Park. Budynki te znajdują się we wsiach: Mariew, Roztoka, Wólka, Lasocin, Zamość, Górki oraz Sowia Wola Folwarczna.

Ze szczegółowym zakresem prac oraz zdjęciami gospodarstw przeznaczonych do rozbiórki można się zapoznać w dokumentacji przetargu.

3. Zapowiedź seminarium o sowach i drobnych ssakach w KPN

4. Palmirskie muzeum wirtualnie
Muzeum Miejskie Pamięci Palmiry doczekało się nowej strony internetowej o zdecydowanie ładniejszej szacie graficznej. Znajdziemy tam m.in. informacje o muzeum, dostępnej w nim ekspozycji, a także wskazówki dla zwiedzających. Dodajmy, że Muzeum ma także swój profil na Facebooku.

5. Co w blogosferze?
• W tym tygodniu polecam kolejną część podróży po nieznanych zakamarkach Puszczy Kampinoskiej, po których oprowadzi nas Zofia Dąbrowska.
• Wprawdzie w Puszczy Kampinoskiej już względnie sporo śniegu, ale inna blogerka zaprasza na zimowy spacer po Puszczy bez śnieżnej pokrywy pt. “Przyrodą malowane“.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *