Huhuha. gdzie ta zima zła

Pierwszy atak zimy przeszedł przez sporą część Polski, choć Puszczę Kampinoską akurat ominął. Ale to tylko kwestia czasu nim i na Mazowszu zrobi się biało. Warto się na tę okazję przygotować, by w ciekawy sposób spędzić ten mroźny czas w Puszczy Kampinoskiej!

A może tegoroczny sezon zimowy wykorzystać jako okazję do rozpoczęcia przygody z nartami biegowymi? Tylko jak? Ano, można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, kupując sobie narty. Taki nowy zestaw to jednak minimum kilkaset złotych. Ale można też kupić używane. W internecie taki komplet wraz z butami można nabyć już za mniej niż 100 zł! Oczywiście pamiętajmy, że dopóki sezon się jeszcze na dobre nie rozkręcił, ceny powinny być jeszcze nieco niższe. Warto więc już teraz pomyśleć o takim zakupie.

Drugie rozwiązanie to wynajem nart. Dotychczas w Puszczy Kampinoskiej niestety brakowało miejsc wypożyczających narty biegowe. Najbliższe, wedle mojej wiedzy, znajdowało się na Młocinach, przy parkingu obok pobliskiego lasu. Ale od tego sezonu się to zmieni! Baza Turystyczna “Dzika Fasola” w Truskawiu (położona na zachód od pętli autobusowej) otwiera wypożyczalnię nart. – Będzie 20 nowych kompletów nart firmy Alpina, dostawa spodziewana pod koniec listopada. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie (wtedy, kiedy będą warunki śniegowe) w godz. 9.00-20.00 – informuje mnie przedstawiciel Bazy. Ceny poniżej:

Cennik za wypożyczenie kompletu:
narty + buty + kijki
weekendy i dni świąteczne w godz. 9-15
pierwsze 1,5 h
25 zł
każda następna godzina
15 zł
cały dzień
50 zł
weekend
95 zł
weekendy i dni świąteczne 15.00 – 20.00 oraz dni robocze
pierwsze 1,5 h
15 zł
każda następna godzina
10 zł
cały dzień
35 zł
dodatkowe usługi
czołówka
5 zł/dzień
kijki
5 zł/dzień

A kiedy będzie można ruszyć z nartami na szlak? To na razie trudno powiedzieć. W ciągu najbliższych dwóch tygodni mamy mieć ponoć huśtawkę pogodową. Raz będzie deszcz, później śnieg, mróz i rozpogodzenie, a później odwilż. Czy śniegu spadnie wystarczająco dużo, by można było jeździć na nartach? W najbliższych dniach na pewno takie duże opady nie są spodziewane.

PS. Jeśli znacie inne wypożyczalnie nart w Puszczy Kampinoskiej i okolicach, dajcie znać na p.kampinoska /malpka/ gmail.com

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Huhuha. gdzie ta zima zła

  1. Myślę że to jest dobry pomysł i ma szansę się udać.Warunki do uprawiania turystyki na nartach biegowych są w puszczy świetne.Widoki nie zapomniane i najważniejsze że taki sport albo wycieczki na nartach może uprawiać każdy, nawet taki który nigdy nie miał nart na nogach. Oczywiście trzeba zaczynać od krutszych tras.No i dobrze żeby przy wypożyczalni był jakiś mały sklepik z żywnością choćby podstawową, jakieś bułeczki , herbata lub gotowe produkty w opakowaniach do dłuższego przechowywania.Zwiedzanie puszczy i okolic puszczańskich na nartach jest cudowne.Bo chodzenie pieszo, szczególnie kiedy jest więcej śniegu to jest rozrywka tylko dla bardzo wytrwałych i silnych turystów.Pamiętam jak w młodzieńczych latach pożyczyłem narty i nawet nie miałem odpowiedniego obuwia a i tak możność dostania się w każde miejsce i przepiękne zimowe widoki wspominam do dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *