Puszcza Kampinoska na sportowo

Koniec lata i początek jesieni obfitować będzie w wiele wydarzeń sportowych, które zahaczą również o teren Puszczy Kampinoskiej. Dla każdego coś miłego – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Poniżej lista tych imprez opublikowana przez Kampinoski Park Narodowy.

7 września – Bieg im. Janusza Kusocińskiego, organizowany przez Stowarzyszenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego „Razem w Powiecie” oraz Burmistrza Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki z Ożarowa Mazowieckiego do Cmentarza-mauzoleum w Palmirach. Jest to impreza turystyczno-rekreacyjna o charakterze patriotycznym poświęcona pamięci Janusza Kusocińskiego. Zbiórka o godz. 8.00 w parku Ołtarzewskim przy ul. Parkowej. Więcej informacji pod tel. Stowarzyszenia „Razem w Powiecie”: 0 22 721 07 77.

8 września – VII Czosnowski Rajd Rowerowy „Dni Czosnowa 2013”, organizowany przez Urząd Gminy Czosnów. Start o godz. 13.00 spod Urzędu Gminy w Czosnowie (ul. Gminna 6). W programie imprezy także inne atrakcje – więcej informacji na stronie internetowej organizatora: www.czosnow.pl oraz u komandora rajdu – p. Macieja Kiełczewskiego, tel. 508 800 474.

29 września – VII Rajd Rowerowy organizowany przez Urząd Miejski w Łomiankach na trasie Łomianki-Mościska. Start o godz. 10.00 z Osiedla Naturalis przy ul. Fabrycznej w Łomiankach. Więcej informacji pod tel. organizatora: 0 22 768 62 18.
   
5-6 października – XL Maraton Pieszy im. Andrzeja Zboińskiego w Puszczy Kampinoskiej, organizowany przez Mazowiecki Klub Górski Matragona – wyjątkowa okazja na poznanie Puszczy Kampinoskiej nocą. Starty o godz. 20:00 z Dziekanowa Leśnego oraz o godz. 24:00 z Izabelina. Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin na stronie internetowej organizatora: www.matragona.org.

19 października – II Maraton Kampinoski, organizowany przez Klub Sportowy Ekobiegi. Start maratonu o godz. 9.00 z Dziekanowa Leśnego. Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin na stronie internetowej organizatora: www.maratonkampinoski.pl.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *