Po Wiśle będzie kursować wyszogrodzki tramwaj wodny

FotoJeśli nie macie jeszcze pomysłów na pierwszy letni weekend w tym roku, być może warto pomyśleć o rejsie nowym tramwajem wodnym zakupionym przez Urząd Miasta i Gminy w Wyszogrodzie. Pierwsza okazja nadarzy się już w sobotę, 22 czerwca, podczas Wianków” w Czerwińsku nad Wisłą. Kursy mają być darmowe. Kolejne rejsy odbędą się dnia następnego, ale już ze swojego portu macierzystego, czyli z Wyszogrodu.

Gorąco polecam te rejsy – nawet jeśli nie w ten weekend, to w następne. Dolina pomiędzy Czerwińskiem i Wyszogrodem to jeden z najpiękniejszych fragmentów Wisły. Co ciekawe, to właśnie tutaj występują największe “przepaście na Mazowszu” ;).

Ale atrakcje w ten weekend zaplanowano także w Granicy obok Kampinosu:

Stowarzyszenie “Towarzystwo Kampinoskie” oraz Kampinoski Park Narodowy zapraszają dnia 23 czerwca 2013 r. (godz. 13.00-16.00) na doroczne “Szukanie Kwiatu Paproci” oraz “V Powiatowy Przegląd Twórczości Ludowej” w Chacie Kampinoskiej, na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. 

A w temacie letnich atrakcji w Puszczy Kampinoskiej. Wygląda na to, że w tym roku niestety nie wystartuje kolejka z Sochaczewa do Tułowic. Na jej stronie internetowej od zeszłego roku cisza, jak makiem zasiał. Zapewne jest to spowodowane poważnymi problemami Muzeum Kolejnictwa. Miejmy nadzieję, że to tylko przejściowe kłopoty.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *