Komary, prom i remont drogi, czyli przegląd kampinoskich wiadomości

Się uzbierało w ostatnich dniach wiadomości z Puszczy Kampinoskiej i okolic. Zapraszam więc na telegraficzny przegląd tego, co w Puszczy piszczy:

1. Zgodnie z zapowiedziami powoli rusza remont ulicy Mościckiego pomiędzy Lipkowem a Starymi Babicami. Na razie rozpoczęto wycinanie zbędnych krzaków i rozstawiono znaki drogowe informujące o objeździe. Ulica ma zostać zamknięta 1 lipca. W związku z tym ZTM podał już informacje o objazdach:

Autobusy linii 714 i L18 zostają skierowane na poniższe trasy objazdowe:
714
tylko w kierunku krańca OS.GÓRCZEWSKA:
od skrzyżowania Paschalisa-Jakubowicza/Mościckiego: Paschalisa-Jakubowicza – Sportowa – Warszawska – Kutrzeby – Sienkiewicza  i dalej swoją trasą;
L18
w obu kierunkach:
od skrzyżowania Paschalisa-Jakubowicza/Mościckiego: Paschalisa-Jakubowicza – Sportowa – Warszawska – Kutrzeby – Sienkiewicza  i dalej swoją trasą.

2. Od 1 lipca prom “Turkawka” z Łomianek do Nowodworów będzie kursować już nie tylko w weekendy, ale także w dni powszednie! Ale uwaga! Kursy będą się wtedy odbywały tylko od 13:00 do 19:00 co godzinę! Tymczasem w weekendy prom pływa co 20 minut od 10:00 do 20:00. Zobacz rozkład.

3. Z przykrością stwierdzam, że w Puszczy Kampinoskiej powoli zaczyna się sezon na grzybobranie. A że lato szykuje się wilgotne, to już wkrótce zobaczymy na kampinoskich szlakach (pardon – poza nimi) mnóstwo osób mających w nosie regulamin parku. Dla tych, co regulaminu nie czytali, przypominam. Za wyjątkiem osób mieszkających w granicach Kampinoskiego Parku Narodowego zbieranie grzybów jest zabronione i może się zakończyć mandatem.

4. Niedawno w telewizji wyemitowano kolejny odcinek programu “Polska według Kreta” promującego najciekawsze zakątki Polski. Tym razem bohaterem był bliski Puszczy Kampinoskiej Wyszogród. Odcinek, przyznam szczerze, nieco drętwy, ale można się kilku ciekawych rzeczy dowiedzieć. Zobacz nagranie.

5. W niedzielę, 30 czerwca, odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzycznego “W Krainie Chopina“. Tym razem muzycy zawitają do Leoncina, do parafii św. Małgorzaty. Wystąpią: Dumitru Harea z Mołdawii na fletni Pana oraz Katarzyna Sikorska-Wrembel na organach. Start o godzinie 13:00.

6. Portal TVN Meteo przestrzega – lato w tym roku zapewne będzie wyjątkowo wilgotne, a to oznacza świetny sezon dla komarów. Entomolodzy przewidują, że mogą one nam dokuczać nawet do października! Nic tylko iść do sklepu i nabyć kolejną butelkę offa!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *