Przejedź się z Google’em po Puszczy Kampinoskiej

Wszyscy pewnie znacie usługę Street View, czyli zdjęcia panoramiczne ulic na całym świecie. Od zeszłego roku można w jej zasobach przeglądać zdjęcia Warszawy. Od dziś dostępne są już zdjęcia z Puszczy Kampinoskiej!

Samochód Google’a ze specjalnym sprzętem przejechał m.in. przez Laski, Izabelin, Truskaw i dalej gruntową drogą do Cmentarza w Palmirachoraz po asfalcie do wsi Palmiry. Odwiedził także Lipków, Hornówek i Mariew. Objechał całą Puszczę Kampinoską, a także przejechał przez jej środek drogą wojewódzką 579 z Leszna do Kazunia. Był ponadto w Brochowie, szkoda tylko, że nie podjechał pod zabytkowy kościół, miejsce chrzcin Fryderyka Chopina.
By przeglądać zdjęcia Street View, należy uruchomić Google Maps, ustawić interesujący nas obszar, a następnie „chwycić” z lewego menu żółtego ludzika i „upuścić” go w miejscu, które chcemy zobaczyć na zdjęciu panoramicznym. 

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Przejedź się z Google’em po Puszczy Kampinoskiej

  1. No faktycznie przybyło wiele nowych tras i miejscowości które można sobie obejrzeć z bliska. Dla wielu starszych jest możliwość zobaczenia swoich miejsc rodzinnych z bliska a nawet zajrzenia sąsiadowi w okno jakie ma firanki ))).Ale też dla wielu będzie to szok bo dużo się zmieniło i powstało wiele nowych budynków i na dobrą sprawe nie wiadomo kto w nich mieszka.Jeszcze niedawno tak sfotografowane były tylko większe miasta.Dla pana Królikowskiego wielki szacunek za tak ciekawe prowadzenie bloga i zamieszczanie najnowszych wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *