Most w Kamionie już otwarty

W Kamionie otwarto most na Bzurze. Wreszcie możliwy będzie bezpieczny i szybszy przejazd przez rzekę, co jest niezwykle ważne nie tylko dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego, ale też wszystkich podróżujących po Mazowszu.

W uroczystości otwarcia przeprawy przez Bzurę, 2 stycznia br., wziął udział m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W ramach inwestycji całkowicie odbudowano zniszczony w trakcie powodzi drewniany most oraz prowadzące do niego drogi dojazdowe. Nowy most wykonany został z żelbetonu o grubości 9 m, a na odcinku 160 m powstały jezdnie o szerokości 6 m.

Umowę na dofinansowanie inwestycji kwotą 6,8 mln zł, pochodzącą z rządowych środków na usuwanie skutków powodzi, podpisali w czerwcu 2012 r. marszałek Adam Struzik oraz wojewoda Jacek Kozłowski. Pozostałe środki w wysokości 7,9 mln zł pochodziły z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Całkowity koszt prac to 14,7 mln zł.

Otwarciu mostu towarzyszyła uroczystość nadania mu imienia Józefa Krzyczkowskiego – pułkownika Wojska Polskiego, zasłużonego uczestnika powstania warszawskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *