Nowe zdjęcia satelitarne Puszczy Kampinoskiej

W należącym do Microsoftu serwisie mapowym Bing w czerwcu br. udostępniono wiele nowych zdjęć satelitarnych dla całej Polski, w tym także dla Puszczy Kampinoskiej.
Zasięg aktualizacji prezentuje mapa poniżej. Wynika z niej, że już praktycznie cała puszcza pokryta jest zdjęciami o dużej rozdzielczości. Wcześniej brakowało ich przede wszystkim w zachodniej części Kampinosu.

Teoretycznie nie ma się co tym emocjonować. Wszak lepszej jakości zdjęcia lotnicze tego obszaru można przeglądać m.in. na Google Maps czy na Geoportal.gov.pl. A jednak jest to bardzo ważna wiadomość. Ze zdjęć tych można bowiem korzystać przy współtworzeniu otwartego kartograficznego projektu OpenStreetMap, o którym miałem już okazję kilka razy pisać na tym blogu (w dużym skrócie to taka kartograficzna Wikipedia). Można je użyć np. do nanoszenia na te mapy dróg, zabudowy czy punktów użyteczności publicznej. Zapraszam więc do oglądania nowych zdjęć satelitarnych, a jeśli czas pozwoli, to i do współtworzenia otwartej mapy Kampinosu.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *