Co z promem Łomianki-Nowodwory?

fot. ZTMJutro (1 maja) w trzech miejscach w Warszawie ruszą przeprawy promowe dla pieszych i rowerzystów. Z nieznanych przyczyn nie będzie (na razie?) uruchamiana ciesząca się dużym powodzeniem linia Łomianki-Nowodwory.
Jak wynika z informacji stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego, prom “Turkawka”, który obsługiwał tę przeprawę, teraz będzie pływać z Powiśla pod Stadion Narodowy.

Co się stało z tym bardzo przydatnym połączeniem? Nie wiadomo. Próżno na ten temat szukać jakichkolwiek informacji na stronach ZTM czy UM Łomianki. Ale, jak nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. Szkoda, bo w słoneczne weekendy przeprawa cieszyła się dużym powodzeniem. Niejednokronie trzeba było odstać swoje w kolejce (co, nota bene, jest podpowiedzią dla urzędników, że warto uelastycznić częstotliwość kursowania, w zależności od zainteresowania, a nie puszczać marne 20 osób na pół godziny). 

Jak podpowiada w komentarzu niżej życzliwy internauta, promu w Łomiankach nie ma z prostego powodu: do przetargu nie zgłosił się żaden chętny. Na razie ZTM nie ogłosił nowego przetargu, co raczej przesądza sprawę – promu w tym sezonie nie będzie 🙁

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *