Alternatywna mapa atrakcji Puszczy Kampinoskiej

Kilka tygodni temu zamieściłem na swoim blogu subiektywną mapę atrakcji Puszczy Kampinoskiej. Ale – jak się okazuje – w internecie można znaleźć zupełnie inne przedstawienie tego samego zagadnienia.
Twórcy SightMap wyszli z prostego założenia: miejsce jest atrakcyjne, jeżeli w jego okolicy robione jest wiele zdjęć. Tylko jak to zmierzyć? Nic prostszego! Wystarczy skorzystać z ogólnodostępnej bazy zdjęć Panoramio (można je przeglądać m.in. w aplikacji Google Earth) i zmierzyć ich gęstość. Tak powstała mapa atrakcji turystycznych dla całego świata.

A co z niej wynika dla Puszczy Kampinoskiej. Wyniki nie są chyba zaskakujące. Największą atrakcją jest dworek Chopina w Żelazowej Woli, Czerwińsk nad Wisłą, Brochów i Wyszogród… ale to oczywiście miejsca w otulinie. W samym KPN największe zainteresowanie wzbudzają: Granica k. Kampinosu, Cmentarz w Palmirach i Atomowa Kwatera Dowodzenia w okolicy Łomianek. Zagęszczenie zdjęć można także dostrzec w Zamczysku, uroczysku Debły, pomniku Rzeczypospolitej Kampinoskiej czy Truskawiu.

Zobacz SightMap

Zobacz moją mapę atrakcji Puszczy Kampinoskiej

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *