Jesień na szlaku

Choć pogoda tej jesieni jest nadzwyczaj piękna, to niestety “złota polska jesień” nieuchronnie dobiega końca. Wystarczył jeden dzień nieco silniejszego wiatru, by zrzucić z drzew sporą ilość liści, które jeszcze tydzień temu dzielnie się trzymały na gałęziach.

Jako że ładna pogoda ma się w najbliższych dniach utrzymać, to chyba już ostatni tydzień na zrobienie sobie atrakcyjnej sesji zdjęciowej w Puszczy Kampinoskiej, a później pewnie zacznie się “szaruga” (która i tak w Kampinosie ma swój urok).

A co słychać na szlakach? M.in. na zielono-niebieskim szlaku z Zaborowa Leśnego w kierunku Zaborowa wymieniono drewniany mostek, który ostatnio straszył dziurami i sterczącymi gwoździami (dawno tamtędy nie jechałem, więc nie wykluczone, że jest to nieco news “z brodą”). Co ciekawe, mimo że na wielu szlakach jest już bardzo sucho, to na tej ścieżce wciąż kilka razy trzeba przeskakiwać przez wodę. 

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *