Złota Polska (Kampinoska) jesień :)

Jak informują długoterminowe prognozy ładna pogoda ma się utrzymać w Polsce do końca tego tygodnia. Warto więc sobie zaplanować jakiś wypad, tym bardziej, że komarów coraz mniej, a bagna coraz mniej przeszkadzają w wędrówkach czy rajdach. W ostatni weekend pojechałem niebiesko-zielonym szlakiem z Zaborowa Leśnego w kierunku Zaborowa. Kto był, ten wie, że jest to bodaj najbardziej mokry szlak w KPN-ie. A jak było? Dość sucho, choć w niektórych miejscach trzeba było przenosić rower nad bagnami.

Przy okazji łączę się w gorącym apelu z serwisem “Kampinoski Szwendak”. Zgodnie z regulaminem KPN-u zbieranie grzybów jest w Parku zabronione. Niestety, na każdym kroku można się natknąć na grzybiarzy-amatorów (czasem – co gorsza – także na profesjonalistów), którzy tego przepisu nie respektują. 🙁  Jeśli ktoś lubi grzybobranie, to na około Warszawy jest mnóstwo innych lasów, gdzie o grzyba nietrudno. Przypomnę tylko, że zgodnie z regulaminem zbiór jagód i grzybów jest dozwolony wyłącznie dla miejscowej ludności na potrzeby własne w miejscach wyznaczonych przez dyrektora Parku. 

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *