Ulica Sochaczewska otwarta

Drogowcy zakończyli dużo wcześniej, niż początkowo zapowiadali, remont ulicy Sochaczewskiej w gminie Ożarów Mazowiecki na długości odcinka drogowego 1220 m położonego pomiędzy rondami w Strzykułach i Wieruchowie. Ruch pojazdów został wznowiony od piątku 17 czerwca 2011r.

Prace, które zostały wykonane podczas przebudowy to m.in.: spadek jednostronny nawierzchni,   nakładka z siatką wzmacniającą i trzy warstwy bitumiczne. Na odcinku od ul. Wieruchowskiej do ronda w Wieruchowie  odnowiono całkowicie nawierzchnię , zastosowano stabilizację podłoża cementem, wykonano nową podbudowę z kruszywa i położno 3 warstwy bitumiczne.  Przebudowano też  rowy odwadniające nawierzchnię (po stronie południowej drogi), a po stronie północnej  wykonano  chodnik  szerokości 2 m.

Otworzenie dla ruchu tego odcinka jest bardzo ważne, ponieważ ulica ta jest równoległa do trasy poznańskiej i od lat pełni rolę trasy alternatywnej w stosunku do drogi krajowej.

Źródło: Powiat Warszawski Zachodni

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *