Rusza kolejna edycja Festiwalu Muzycznego “W Krainie Chopina”.

Okolice urodzenia Fryderyka Chopina stają się miejscem spotkań artystycznych w ramach Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”.
W zabytkowych wnętrzach, dworkach, kościołach, salach koncertowych, galeriach, wśród pięknej zieleni puszczy kampinoskiej odbywają się koncerty, wernisaże, warsztaty i plenery artystyczne z różnych dziedzin sztuki.
Festiwal został zainicjowany w roku 2005 przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego z siedzibą w Starych Babicach, w ramach cyklu „Wiłkomirski Świadek XX Wieku” zorganizowanego dla uczczenia pamięci jego patrona znakomitego muzyka, dyrygenta, pedagoga, publicysty, organizatora i propagatora życia muzycznego w Polsce w 10 rocznicę jego śmierci.
Dzięki włączeniu się do jego organizacji władz samorządowych województwa mazowieckiego, powiatu warszawskiego zachodniego oraz ścisłej współpracy samorządów lokalnych miast, gmin, parafii, instytucji artystycznych, a także wielu firm i osób prywatnych, festiwal bardzo dynamicznie się rozwija i staje się znaczącym wydarzeniem artystycznym – swoistym znakiem rozpoznawczym tej części Mazowsza w której urodził się Fryderyk Chopin.
Okres lata to czas, w którym życie kulturalne z hałaśliwych i przegrzanych wielkich miast przenosi się do miejsc wypoczynku. Warszawa jako jedna z dwu stolic na świecie posiada na swoim obrzeżu park narodowy, do którego można dojechać nawet rowerem. Park oraz miejscowości położone w jego sąsiedztwie to znakomite miejsce dla rodzinnej rekreacji na łonie przyrody i połączeniu jej ze sztuką w mistrzowskim wykonaniu.

Więcej informacji o Festiwalu i koncertach na stronie Towarzystwa Muzycznego im. K. Wiłkomirskiego :

http://www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl/

Zapraszamy na koncert inauguracyjny do Starych Babic:

SOBOTA 25 CZERWCA GODZINA 21.00 – STARE BABICE
KOŚCIÓŁ p.w. WNIEBOWZIĘCIA NMP ul. RYNEK 17

KONCERT INAUGURACYJNY
DEDYKOWANY WIELKIEMU POLAKOWI
BŁGOSŁAWIONEMU JANOWI PAWŁOWI II

wystąpią:
Krzysztof Zanussi – słowo
Dariusz Zimnicki – dyrygent
CHÓR AKADEMICKI POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *