Nieokiełznane warszawskie parki i lasy czekają

Czy park i las to miejsca, w których tylko jeździ się na rowerze, spaceruje i organizuje pikniki? Otóż można robić dużo więcej, należy tylko otworzyć szeroko oczy i dać się porwać wirowi wydarzeń.

Weź udział w grze terenowej i odkryj nowe możliwości oraz tajemnice, jakie skrywają warszawskie tereny zieleni!

Cykl gier terenowych „Zagraj o zielone” w warszawskich parkach i lasach odbędzie się na: Polu Mokotowskim, w Lesie Bródno, Lesie Bemowo, Parku Moczydło i Parku Fosa. Bez wątpienia rozwiniesz zmysł orientacji w terenie, spostrzegawczość, spryt, umiejętność tropienia oraz zdobędziesz wiedzę o miejskich terenach zieleni.

Będziemy szukać odpowiedzi na pytania – Na terenie którego parku było kiedyś lotnisko?  Jaki związek z Polem Mokotowskim miał Ryszard Kapuściński? Czy w Lesie Bemowo można jeszcze spotkać łosie? Jaką mroczną tajemnicę kryje w sobie Park Fosa?

Wszyscy wygrywają nagrody. Przyjdź, dowiedz się i wygraj.
Po wspólnej przygodzie – piknik !

Zapisz się!
Zgłoszenia drużyn przyjmujemy na adres: zagrajozielone@um.warszawa.pl od 10 maja do każdego piątku (do godz.16 ) poprzedzającego wybraną grę.
W zgłoszeniu podaj:
•    nazwę drużyny i liczbę członków drużyny (od 2 do 4 osób)
•    wiek graczy (przynajmniej jedna osoba w drużynie musi być pełnoletnia)
•    telefon kontaktowy lub adres e-mail potrzebny do potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia
•    nazwę gry podaną w regulaminie, w której chcesz wziąć udział

Przed przesłaniem zgłoszenia koniecznie zapoznaj się z regulaminem gier.

Organizatorem wydarzeń jest Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.
Partnerzy: Lasy Miejskie – Warszawa, Zarząd Oczyszczania Miasta, Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Ogrodniczych

Kiedy, gdzie i co? Poniżej terminy gier i krótki opis:

1) Las Bródno – 21 maja 2011 r., godz. 11.00
Przenieście się w czasy średniowiecza! Właśnie w Lesie Bródno odkryto pozostałości po osadzie z X wieku.
Grasuje tam nieuchwytny złodziej, siejący zamęt i spustoszenie. Rozwiąż zagadkę kryminalną i pomóż nam go złapać. Czeka Cię wiele ciekawych zadań, po których długo nie wrócisz do czasów współczesnych.

2) Las Bemowo – 28 maja 2011 r., godz. 11.00
Ten magiczny las jest pełen bajek i baśniowych postaci, które pomogą Ci znaleźć garniec złota, ukryty po drugiej stronie tęczy. Czeka Cię wiele wyzwań i inspirujących spotkań z baśniowymi stworami.

3) Park Moczydło – 4 czerwca 2011 r., godz. 11.00
Jak dawniej bawiono się? Jak aktywnie spędzać czas w parku? Zagraj z fantazją w dawne zabawy podwórkowe i zrób coś z niczego. Nie będziesz się nudzić! Pokażemy, jak w ciekawy, twórczy i niedrogi sposób można bawić się z całą rodziną.

4) Park Fosa – 11 czerwca 2011 r., godz. 11.00
Twoim celem będzie złożenie strony tytułowej gazety wydawanej w okresie Powstania Styczniowego. Uważaj! Na terenie Parku znajduje się Cytadela – twierdza rosyjska wybudowana w XIX wieku. W X Pawilonie Cytadeli utworzono centralne więzienie śledcze dla więźniów politycznych. Trzeba być czujnym!!
Do udziału w grze zapraszamy przede wszystkim uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

5) Pole Mokotowskie – 18 czerwca 2011r., godz. 11.00
Zostań nieokiełznanym podróżnikiem podążającym śladami Ryszarda Kapuścińskiego. Razem z nim odkryj tajemnice Pola Mokotowskiego. W tym miejscu po wojnie znajdowało się osiedle fińskich domków. W jednym z nich mieszkał ten odważny reporter.

Ruszaj po przygodę do miejskich parków i lasów!

Źródło: UM st. Warszawy

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *