Promem przez Wisłę od 7 maja

ZTM wybrał w przetargach przewoźników, którzy będą obsługiwali statki kursujące w ramach Warszawskich Linii Turystycznych. Kursy tramwajem wodnym w bieżącym sezonie będzie realizowała spółka Żegluga Stołeczna, a rejsy do Serocka – Przedsiębiorstwo Usług Wodnych Jurkowski Marcin z Legionowa.

Tegoroczny sezon turystyczny na Wiśle potrwa od 7 maja do 31 sierpnia. ZTM, tak jak w poprzednim roku uruchomi przeprawy promowe na wysokości Łomianek, Podzamcza i Cypla Czerniakowskiego oraz dodatkowe połączenie pomiędzy bulwarem Grzymały Siedleckiego a plażą przy Stadionie Narodowym.

Przewoźnik, wyłoniony w przetargu, będzie musiał zrealizować łącznie ponad 5 tysięcy rejsów pomiędzy brzegami Wisły.

Prom z Nowodworów do Łomianek będzie kursował 7 razy dziennie w dni robocze i 24 razy w weekendy, a pozostałe promy – 14 razy w dni robocze i 18 w weekendy.

Przejazd promem będzie bezpłatny. W ubiegłym roku z możliwości przeprawy przez Wisłę skorzystało ponad 41 tys. pasażerów – o 40 proc. więcej niż w sezonie 2009.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *