Duży krok, by poprawić bezpieczeństwo na kampinoskiej drodze śmierci!

Nie miałem wątpliwości, że się uda! Projekt wdrożenia odcinkowego pomiaru prędkości na drodze 579 przecinającej Kampinoski Park Narodowy uzyska finansowanie ze środków mazowieckiego budżetu obywatelskiego!

Ogłoszone dziś wyniki pokazują, że był to jeden z najchętniej wybieranych projektów w BOM. Łącznie głos na niego oddało ponad 2 tysiące osób.

Łączna wartość projektu o nazwie „Tarcza KPN” to 1,15 mln zł. Za tę kwotę zakupiony i wdrożony zostanie OPP na odcinku Leszno – Cybulice. Opcjonalnie wdrożony zostanie też system, który będzie weryfikować, czy wjeżdżające na tę trasę ciężarówki mają stosowne pozwolenie. A wszystko to po to, by pod kołami pędzących ciężarówek i samochodów wreszcie przestały ginąć zarówno zwierzęta, jak i piesi oraz rowerzyści.

Mimo tego sukcesu z otwieraniem korków od szampana jeszcze bym się wstrzymał. Projekty mazowieckiego budżetu obywatelskiego niekiedy bardzo długo czekają bowiem na realizację. Ale pierwszy krok zrobiony!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Duży krok, by poprawić bezpieczeństwo na kampinoskiej drodze śmierci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *