Czas znów odpalić kampinoską ciuchcię!

Skoro w kalendarzu już prawie maj, oznacza to, że najwyższy czas, by sochaczewska kolejka wąskotorowa ruszyła w trasę do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Nie inaczej będzie w tym roku. Tym razem start sezonu zaplanowano na sobotę 27 kwietnia. W planie uroczystej inauguracji jest nie tylko clue programu, czyli przejazd kolejką, ale również parada muzealnych pojazdów szynowych, możliwość zwiedzania muzealnej ekspozycji czy odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Pierwszy przejazd tego sezonu ruszy z Sochaczewa o 11:10 – tym razem pociąg poprowadzi lokomotywa spalinowa (konkretnie Lxd2-342), która pociągnie 7 wagonów mieszczących do 250 osób. Do Puszczy ciuchcia dojedzie po około 2 godzinach, przy czym inauguracyjny skład dotrze tylko do Tułowic, a nie – jak wcześniej – stację dalej do Wilczy Tułowskich. Tam w planie jest ognisko i powrót do Sochaczewa o 15:20.

Za przejazd zapłacimy 43 zł (bilet normalny) lub 34 zł (ulgowy). Rower to dodatkowy koszt 13 zł.

Na razie na stronie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie brak jest informacji, czy w kolejne weekendy pociągi będą prowadzone przez lokomotywę parową i czy będą dojeżdżać do Wilczy Tułowskich.

Szczegóły

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *