Wiosenny powrót 800, czyli autobusem sprawnie do samego serca Puszczy

Nadejście wiosny w Puszczy Kampinoskiej zwiastują nie tylko zmiany w przyrodzie, ale również wjazd na Drogę Palmirską miejskiego autobusu linii 800. Nie inaczej będzie w tym roku.

Inaugurację „osiemsetki” zaplanowano na sobotę 1 kwietnia. Względem lat poprzednich trasa i zasady funkcjonowania pozostają generalnie bez zmian. Autobus ruszy zatem z pętli przy Metrze Młociny, by już po około 30 minutach (a więc niemal tak szybko jak autem) dotrzeć do Muzeum w Palmirach.

Linia będzie kursowała w soboty, niedziele i święta oprócz dni:

  • 8 kwietnia (sobota),
  • 9 kwietnia (niedziela),
  • 10 kwietnia (poniedziałek),
  • 1 maja (poniedziałek),
  • 15 sierpnia (wtorek).

Pierwszy kurs ze stolicy rusza o godzinie 9:56. Z kolei ostatni powrót z Puszczy do Warszawy wyznaczono na godzinę 18:04.

Jak można wykorzystać tę linię?

„Osiemsetka” jest świetnym pomysłem na zwiedzanie jednych z piękniejszych terenów Kampinoskiego Parku Narodowego nie tylko dla tych, którzy nie posiadają własnego auta. Linię tę można bowiem wykorzystać do przejścia tras, które nie stanowią pętli. A takich można wyznaczyć w tym rejonie całkiem sporo. Polecam choćby przejście czerwonym szlakiem do Dziekanowa Leśnego (skąd do stolicy zabierze nas linia 150) bądź czarnym do Truskawia (stąd do Warszawy jedzie 210). Nieco dłuższą propozycją jest wędrówka do Zaborowa (szlaki zielony, a następnie niebieski) i skorzystanie z linii 719.

Linia – jak co roku – kursować będzie do końca października.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Wiosenny powrót 800, czyli autobusem sprawnie do samego serca Puszczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *