Autobusem znów dojedziemy w samo serce Puszczy Kampinoskiej

W tym roku wyjątkowo wcześnie na trasę wraca linia 800, która dowiezie nas z I linii metra do cmentarza w Palmirach.

Przypomnijmy, że zazwyczaj linia ta rozpoczynała kursowanie przy okazji wielkanocnego długiego weekendu. Z kolei w ostatnich dwóch latach, z powodu pandemii, jej start przesuwano na połowę maja, a nawet na czerwiec. Jednak w tym roku będziemy mogli się nią cieszyć już od soboty 2 kwietnia.

Linia 800 będzie kursowała w soboty, niedziele i święta oraz 17 czerwca (czwartek, Boże Ciało). Ale uwaga! Kursy zostaną zawieszone podczas Wielkanocy (16-18 kwietnia) oraz z okazji Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia). Z kolei 30 października linia zostanie zawieszona na czas „snu zimowego”. Na marginesie dodajmy, że podczas Wszystkich Świętych zazwyczaj autobus ten zastępuje linia cmentarna.

Pierwszy kurs z Metra Młociny ruszać będzie o 9:56, by na puszczański szlak dotrzeć o 10:28. Kolejne będą startować co półtorej godziny. Ostatnia „osiemsetka” zawija się z Palmir o 18:04, a do stolicy rozkładowo dociera o 18:36.

Przypominam, że więcej informacji o dojeździe komunikacją publiczną do KPN znajdziecie w dziale Dojazd

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *