Szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego w zachodniej Puszczy Kampinoskiej

Już od 2 stycznia policjanci wraz ze strażnikami parkowymi oraz strażakami poszukują w zachodniej części KPN zaginionego mieszkańca powiatu sochaczewskiego. Mimo zaangażowania wielu osób i nowoczesnych technologii na razie akcja nie przyniosła rezultatów.

Jak czytamy na stronie policji, w noworoczną niedzielę w sochaczewskiej komendzie zgłoszono zaginięcie 36-letniego Piotra Bieleckiego, mieszkańca miejscowości Miszory. Mężczyzna ostatni raz widziany był w noc sylwestrową. Wyszedł z domu około godziny 4. rano i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaginiony ma około 163 cm wzrostu, ciemne krótkie włosy, oczy niebieskie, rudy zarost. Ubrany był w zieloną bluzę, ciemne dżinsy i czarne buty.

Sochaczewscy komendanci ogłosili alarm dla policjantów. Mężczyzny szukają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i podległych posterunków, mundurowi z SPPP w Płocku, strażacy, druhowie OSP, straż parku i leśnicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Do poszukiwań wykorzystano również kamery termowizyjne i psy tropiące.

Puszcza Kampinoska, choć piękna, miejscami bywa niebezpieczna. Bagna, torfowiska i inne mokradła w nocy mogą być pułapką dla osób biorących udział w poszukiwaniach. Podczas działań, strażacy i druhowie ochotniczych straży pożarnych wykorzystują quady, które umożliwiają szybsze i zdecydowanie łatwiejsze pokonanie trudnych terenów – podkreśla na swojej stronie policja.

Poszukiwania są prowadzone bez względu na panujące warunki – często w zimnie i deszczu, a ostatnio przy towarzyszących opadach śniegu, z nadzieją na jak najszybsze odnalezienie Piotra Bieleckiego. Ostatnio działania poszukiwawcze były prowadzone dwutorowo – na lądzie i z powietrza. Do akcji zaangażowano bowiem załogę policyjnego śmigłowca Black Hawk z Komendy Głównej Policji.

W styczniu ubiegłego roku, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu utworzono Nieetatowy Zespół Wsparcia Poszukiwań Osób Zaginionych. Oprócz wsparcia, które oferują doświadczeni policjanci, zbudowano również system dziewięciu modułów, które są wdrażane w czasie poszukiwań. I tak też było w przypadku zaginionego z powiatu sochaczewskiego – do działań zaangażowano siły i środki z innych jednostek, by poszukiwania były efektywniejsze.

Piotra Bieleckiego nie udało się na tę chwilę odnaleźć, ale poszukiwania cały czas trwają. Jeśli ktoś widział zaginionego mężczyznę lub zna aktualne miejsce jego pobytu, należy się skontaktować z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie (tel. 47 70 552 22 lub nr 112).

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego w zachodniej Puszczy Kampinoskiej

  1. Czarno to widzę, Już jeden grób takiego człowieka jest niedaleko Karolinowa, przy starym niemieckim cmentarzu…(to nie do publikacji)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *