Jeszcze łatwiejszy dojazd autobusem do Puszczy Kampinoskiej

fot. Warszawiak1/warszawa.wikia.org

Od 10 stycznia znacząco poprawi się dojazd autobusem z metra do kampinoskich szlaków w Laskach, Izabelinie, Sierakowie i Truskawiu.

Bodaj najpopularniejszą linią dowożącą turystów ze stolicy do Kampinoskiego Parku Narodowego jest 210 kursująca z metra Młociny przez Izabelin do Truskawia (wybrane kursy zahaczają również o Sieraków i Hornówek). Jak podaje Urząd Gminy Izabelin, od 10 stycznia na linii tej zajdzie kilka istotnych zmian:

  • łącznie liczba kursów wzrośnie z 61 do 77,
  • 13 spośród nich pojedzie na pętlę w Sierakowie, pozostałe prosto do Truskawia,
  • autobusy będą jeździć częściej – przez cały dzień co 15 minut, a rano co 10 minut,
  • w dni wolne będzie stały takt 20-minutowy,
  • wjazdy do Hornówka pozostają bez zmian,
  • przez cały tydzień pojawi się jeden kurs nocny wyruszający ze stacji Metro Młociny o godz. 0:25.

Na zmianie tej teoretycznie stracą mieszkańcy Sierakowa, którzy będą mieć mniejszą liczbę kursów do stolicy. Ale w zamian gmina zmieniła trasę linii L18. Z rynku w Starych Babicach zamiast do Truskawia autobus dojedzie właśnie do Sierakowa. Będzie on kursować w godzinach popołudniowych w dzień powszedni co 15 minut, przez resztę dnia co 30 min (liczba kursów wzrasta z 16 do 43), a w dni wolne co 40 minut. W granicach gminy Izabelin posiadacze Karty Izabelińczyka będą zwolnieni z opłat za przejazd tą linią.

Obie linie są tak zsynchronizowane, żeby w drodze do Warszawy i z powrotem zapewnić szybką przesiadkę na tym samym przystanku. Ponadto umożliwią uczniom ze wszystkich sołectw dotarcie na lekcje na 8:00 – zapewnia izabeliński urząd. „Planem na najbliższe lata pozostaje zwiększenie częstotliwości autobusu 210 w godzinach popołudniowych oraz zastąpienie L18 bezpośrednim połączeniem ze stacją metra Bemowo lub Lazurowa” – zapowiada gmina.

fot. na górze: Warszawiak1/warszawa.wikia.org

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.