9 kampinoskich osad czeka rozbiórka

W ostatnich tygodniach na łamach „Kuriera” często pojawia się temat wykupu prywatnych gruntów przez Kampinoski Park Narodowy. A skoro są wykupy, to prędzej czy później muszą też nastąpić rozbiórki przejętych nieruchomości. Gdzie i kiedy należy się ich spodziewać?

Dyrekcja KPN właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie tych prac. Ich przedmiotem jest rozbiórka 9 osad położnych w różnych częściach parku. Idąc od wschodu, prace zostaną wykonane w miejscowościach: Janówek, Truskawka, Nowa Dąbrowa, Dąbrówka (2 osady), Górki, Zamość oraz Gorzewnica. Warto podkreślić, że poprzez termin “osada”, użyty w dokumentacji przetargu, KPN rozumie pojedyncze działki, a nie całe miejscowości. Lokalizację owych wyburzanych nieruchomości prezentuje mapa poniżej.

Jak czytamy w dokumentacji przetargu, każda z powyższych osad składa się z zabudowań mieszkalnych i co najmniej dwóch zabudowań gospodarczych. Rozbiórce podlegać będą nie tylko same budynki, ale także ogrodzenia, bramy wjazdowe, studnie, szamba, słupy, a także chodniki/kostka brukowa/płyty betonowe. W dwóch przypadkach pozostawione zostaną natomiast piwnice jako miejsce bytowania nietoperzy.

Zdjęcia i inne informacje o wyburzanych zabudowaniach można znaleźć w specyfikacji przetargu.

O ile nie pojawią się komplikacje w jego rozstrzygnięciu, prace powinny zostać zakończone do początku lutego 2022 roku.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “9 kampinoskich osad czeka rozbiórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.