Zmiany na niebieskim szlaku

Drogowskaz w Kampinoskim Parku Narodowym

W ostatnim czasie dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego przeprowadziła korektę przebiegu niebieskiego szlaku w Laskach.

Wędrując niebieskim Południowym Szlakiem Krawędziowym z Łomianek w kierunku Lipkowa, w Laskach dotychczas skręcaliśmy w prawo, szliśmy kawałek wzdłuż ul. 3 maja, a następnie w okolicach cmentarza wojennego odbijaliśmy w lewo, by po krótkim leśnym odcinku dotrzeć do Izabelina B.

Po zmianach przechodzimy przez ul. 3 maja i wchodzimy prosto w ul. Szymanowskiego, by po chwili – tuż za wydmą – skręcić w prawo w ścieżkę leśną i po kilkuset metrach dojść do Izabelina B (dalej szlak biegnie po staremu). Warto podkreślić, że ów skręt w prawo może być nieco kłopotliwy. Najpierw w prawo odbija bowiem Kampinoski Szlak Rowerowy (w Dolinę Jozafata), a dopiero kilkadziesiąt metrów dalej wspomniany niebieski szlak pieszy. Oznaczenia nie pozostawiają jednak wątpliwości, jak iść.

Jak widać, zmiana nie jest znacząca. Z jednej strony szlak będzie biec przez nieco spokojniejsze rejony, ale z drugiej strony ominie wojenny cmentarz, który dla niektórych turystów może być ważnym punktem wycieczki.

Z informacji, które uzyskałem w dyrekcji KPN, wynika, że w ostatnim czasie nie wprowadzano innych zmian na szlakach.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.