Kolejne unijne dotacje dla KPN tym razem popłyną do Granicy

Tym razem 583 tys. zł – tyle otrzyma Kampinoski Park Narodowy w kolejnej transzy unijnych dotacji. Efekty wydatkowania tych środków każdy z nas już wkrótce powinien dostrzec w Granicy koło Kampinosu.

Środki te zostaną przeznaczone na realizację projektu pod nazwą „Zwiększenie atrakcyjności kulturalnej zabytkowego kompleksu budynków Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy”. Łączna wartość przedsięwzięcia sięga blisko miliona złotych.

Już sama nazwa projektu zdradza, że ma on tchnąć nowe życie w klimatyczne, choć nadszarpnięte zębem czasu zabudowania KPN w Granicy. Na co konkretnie zostaną przeznaczone te środki? Jak czytamy w oficjalnym opisie projektu:

„Modernizacja muzeum, w tym adaptacja do celów edukacyjnych obecnie nieużywanych i niszczejących budynków oraz zagospodarowanie otaczającego muzeum terenu, to spodziewane efekty przedsięwzięcia w Granicy. W budynku obecnego muzeum zostaną urządzone sale dydaktyczne – sala audiowizualna oraz pracownia wraz z zapleczem technicznym. Zabudowania gospodarcze po adaptacji mają w przyszłości być wykorzystane jako zaplecze sanitarno-techniczne. Prace remontowe i konserwatorskie obejmą remont posadzek, ścian, wstawienie okien i drzwi oraz wstawienie ścianek działowych, a także konserwację zabytkowych pieców kaflowych”.

„W dalszym ciągu do zrobienia jest wiele, ale otrzymane dofinansowanie pozwala każdego dnia zbliżać się do finału prac nad rewitalizacją zabytkowych obiektów leśnej architektury drewnianej w Granicy” – komentuje przyznanie dotacji dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego.

fot. na górze: KPN

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.