Nowy autobus dojedzie z Warszawy w głąb Puszczy

1 marca Warszawski Transport Miejski uruchomi nową linię autobusową 850, która zabierze Was ze stacji metra niemal w sam środek Puszczy. Jest jednak jedno „ale”.

Co ciekawe, będzie to jedna z dłuższych linii w Warszawie – trasa będzie liczyć blisko 37 km, a jej przejechanie zajmie nieco ponad godzinę. Autobus ruszy spod Metra Słodowiec, a następie ul. Marymoncką będzie kierować się do Łomianek. Tam wjedzie do centrum miasta, a następnie ruszy na zachód ul. Rolniczą, by w Sadowej wjechać na drogę krajową nr 7, którą sprawnie dotrze do Czosnowa. Dalej będzie się kierować ku Puszczy przez Dobrzyń, Małocice, Augustówek i Sowią Wolę, by na koniec dotrzeć do Cybulic Dużych.

A prosto z Cybulic możemy już wejść bezpośrednio na niebieski szlak, którym dotrzemy np. do urokliwych borów porastających wysokie Wilkowe Góry. Można też wybrać Kampinoski Szlak Rowerowy, który zaprowadzi nas w okolice Leoncina.

Ale – jak wspomniałem na wstępie – jest jedno „ale”. Autobus będzie kursować jedynie w dni powszednie. Jego przydatność dla weekendowych turystów jest więc znikoma. Ponadto – co pewnie nikogo nie zaskoczy – linia będzie jeździć dość rzadko, bo co 2 godziny.

Proponowany rozkład jazdy można sprawdzić na stronie Warszawskiej Galerii Komunikacji Miejskiej.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

4 komentarze do wiadomości “Nowy autobus dojedzie z Warszawy w głąb Puszczy

  1. Idiotyzm. Zwiększyć częstotliwość 750 i powiązać z ta linią kursowanie busów wewnątrz gminnych w Czosnowie. Dlugo 850_tką się nie nacieszymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *