Zmiany na kampinoskich szlakach nie tylko przez koronawirusa

Epidemia koronawirusa i ładna pogoda, jaka towarzyszy nam w ostatnich dniach, sprawiły, że na kampinoskich szlakach zrobiło się zdecydowanie tłoczniej niż zwykle. Warto jednak wiedzieć, że dyrekcja KPN wprowadziła w ostatnim czasie pewne ograniczenia w poruszaniu się po lesie.

Szczęśliwie na razie nie podjęto takiej decyzji jak w Tatrach, gdzie przez koronawirusa teren parku narodowego został całkowicie zamknięty dla ruchu turystycznego. Oczywiście w Puszczy Kampinoskiej taki zakaz byłby niemożliwy do wyegzekwowania. Dyrekcja KPN zadecydowała natomiast o zamknięciu do odwołania wszystkich polan wypoczynkowych.

„Szlaki turystyczne i parkingi pozostają otwarte. Jednakże ze względu na wyjątkową sytuację prosimy o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku, planując wycieczkę do parku, w tym unikanie gromadzenia się w zwartych grupach” – czytamy w komunikacie KPN.

Oprócz tego zamknięto również ośrodki edukacyjne KPN, czyli Centrum Edukacji w Izabelinie oraz Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy.

Już nie w związku z koronawirusem, ale z wycinką drzew zwaną pieszczotliwie „przebudową drzewostanu” zamknięto bardzo popularne szlaki żółty i czerwony w pobliżu polany Opaleń (patrz mapa poniżej). Zamknięte odcinki można obejść szlakiem czerwonym przez polanę Opaleń, a następnie ścieżką edukacyjną „Wokół Opalenia”.

Skoro o wycince mowa, pamiętajmy o ograniczeniach w ruchu turystycznym również w okolicy polany w Lipkowie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Zmiany na kampinoskich szlakach nie tylko przez koronawirusa

    1. straż KPN nie jest w stanie w normalnych warunkach jakkolwiek chronić parku w tym weryfikować łamania jego regulaminu. Obawiam się że Teraz też to kolejny martwy przepis będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *