Zmiany na kampinoskich szlakach nie tylko przez koronawirusa

Epidemia koronawirusa i ładna pogoda, jaka towarzyszy nam w ostatnich dniach, sprawiły, że na kampinoskich szlakach zrobiło się zdecydowanie tłoczniej niż zwykle. Warto jednak wiedzieć, że dyrekcja KPN wprowadziła w ostatnim czasie pewne ograniczenia w poruszaniu się po lesie.

Szczęśliwie na razie nie podjęto takiej decyzji jak w Tatrach, gdzie przez koronawirusa teren parku narodowego został całkowicie zamknięty dla ruchu turystycznego. Oczywiście w Puszczy Kampinoskiej taki zakaz byłby niemożliwy do wyegzekwowania. Dyrekcja KPN zadecydowała natomiast o zamknięciu do odwołania wszystkich polan wypoczynkowych.

„Szlaki turystyczne i parkingi pozostają otwarte. Jednakże ze względu na wyjątkową sytuację prosimy o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku, planując wycieczkę do parku, w tym unikanie gromadzenia się w zwartych grupach” – czytamy w komunikacie KPN.

Oprócz tego zamknięto również ośrodki edukacyjne KPN, czyli Centrum Edukacji w Izabelinie oraz Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy.

Już nie w związku z koronawirusem, ale z wycinką drzew zwaną pieszczotliwie „przebudową drzewostanu” zamknięto bardzo popularne szlaki żółty i czerwony w pobliżu polany Opaleń (patrz mapa poniżej). Zamknięte odcinki można obejść szlakiem czerwonym przez polanę Opaleń, a następnie ścieżką edukacyjną „Wokół Opalenia”.

Skoro o wycince mowa, pamiętajmy o ograniczeniach w ruchu turystycznym również w okolicy polany w Lipkowie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Zmiany na kampinoskich szlakach nie tylko przez koronawirusa

    1. straż KPN nie jest w stanie w normalnych warunkach jakkolwiek chronić parku w tym weryfikować łamania jego regulaminu. Obawiam się że Teraz też to kolejny martwy przepis będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.