Z jaką mobilną aplikacją wybrać się do Puszczy?

Cyfrowe mapy Puszczy Kampinoskiej

Już ładnych parę lat temu przeprowadziłem analizę dostępnych map Puszczy Kampinoskiej. Czasy jednak mamy dziś takie, że mało kto chodzi po lesie z papierową mapą, za to prawie każdy ma pod ręką smartfon czy tablet. Najwyższa więc pora przygotować zestawienie, które prezentuje mobilne aplikacje przydatne podczas spacerów czy przejażdżek po Puszczy.

Oczywiście nie zabraknie takich osób, co powiedzą, że przecież Mapy Google wystarczą. Z mojego zestawienia przekonacie się jednak, że w internecie dostępnych jest wiele innych ciekawych rozwiązań. Które z nich jest najlepsze? Nie mnie to oceniać, bo werdykt zależy tak naprawdę od tego, do czego Wam ta aplikacja potrzebna oraz jak lubicie spędzać czas w Puszczy.

W pierwotnej wersji prezentuję wybranych 11 programów. Jestem jednak świadom, że to tylko wąski wycinek tego, co sami użytkujecie. Jeśli więc Waszym zdaniem w zestawieniu zabrakło jakiejś istotnej aplikacji, dajcie znać!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Z jaką mobilną aplikacją wybrać się do Puszczy?

  1. Ja korzystam z bardzo fajnego czeskiego rozwiązania mapy.cz. Mapy (chyba obejmujące całą Europę) są w trybie offline, z lub bez szlaków turystycznych, jest możliwość planowania, mierzenia i zapisywania tras.

  2. Polecam opartą o OpenStreetMap apkę OsmAnd, mapy ściaga się na telefon i wystarczy tylko złapać nawet słaby podstwowy sygnał sieci żeby się zlokalizować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *