Producent odkurzaczy “odkurzy” Puszczę

To zawsze miło, kiedy firma przy okazji promowania własnej marki robi także coś pożytecznego. Taka jest idea akcji „Skutecznie posprzątane”, na której ma skorzystać kampinoska przyroda.

Zasady były proste. Tefal – producent sprzętu AGD, zadeklarował przeznaczenie części zysków ze sprzedaży swoich odkurzaczy na sprzątanie tego parku narodowego, który wygra w internetowym głosowaniu. O głosy walczyły parki: Gorczański, Wigierski, Roztoczański no i oczywiście Kampinoski. Wygrał ten ostatni, zdobywając 38% głosów. Dla porównania, na drugim miejscu uplasował się GPN, który zdobył 23% wskazań. Co ciekawe, ostatecznie Tefal zadeklarował, że wesprze wszystkie parki uczestniczące w plebiscycie.

Zafundowane przez Tefal sprzątanie ma ruszyć 5 października. Zakres porządków określi każdy z parków wg swoich potrzeb. Jak wyjaśnia organizator, nie musi być to samo podnoszenie śmieci, ale np. ustawianie koszy na śmieci czy tablic informacyjnych.

Swoją drogą – choć akcja jest fajna, to życzę sobie, by w przyszłości nie były one już potrzebne.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *