Taniej autobusem do Puszczy

Już niedługo podróże do niektórych regionów Puszczy Kampinoskiej warszawską komunikacją miejską staną się znacznie tańsze.

Pierwsza dobra wiadomość w tym zakresie dotyczy gminy Izabelin. Najprawdopodobniej od 1 września wejdzie ona w obszar 1 strefy biletowej. Oznacza to, że na miejskim bilecie dojedziemy do Lasek, Izabelina, Sierakowa, Hornówka czy Truskawia. Tańszy bilet obejmie linie: 708, N58, L-7 oraz L18 (można się spodziewać, że po wejściu w życie tych zmian, podobnie jak w Łomiankach, numeracja linii ulegnie zmianie).

Druga dobra wiadomość dotyczy posiadaczy tzw. Karty Warszawiaka, czyli biletu długookresowego wydawanego osobom płacącym podatek dochodowy w Warszawie. Wszyscy oni będą mogli podróżować w II strefie biletowej, posiadając wyłącznie bilet na I strefę.

Obie powyższe zmiany mają wejść w życie 1 września, przy czym pierwsza zmiana wymaga jeszcze akceptacji przez Radę Warszawy, co ma się stać na najbliższym posiedzeniu.

Zobacz także: jak dojechać do Puszczy Kampinoskiej

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Taniej autobusem do Puszczy

  1. Zdanie sformułowane w następujący sposób "Druga dobra wiadomość dotyczy posiadaczy tzw. Karty Warszawiaka, czyli biletu długookresowego wydawanego osobom płacącym podatek dochodowy w Warszawie." może czytelnika niejako wprowadzać w błąd. Mianowicie mieszkańcy gmin przyległych do Warszawy częstokroć rozliczają podatki w Warszawie. Np. mieszkańcy gminy Izabelin rozliczają podatki dochodowe w US Warszawa – Bielany. Czytając w powyższy sposób sformułowane zdanie, czytelnik może dojść do wniosku, że skoro rozlicza podatki w Warszawie może ubiegać się o posiadanie Karty Warszawiaka. A co za tym idzie, będzie mógł podróżować w II strefie biletowej, posiadając wyłącznie bilet na I strefę. Uważam, że dla jasności sprawy należałoby w przedmiotowym zdaniu dodać informację, że Karta Warszawiaka wydawana jest osobom zamieszkałym w Warszawie. "Druga dobra wiadomość dotyczy posiadaczy tzw. Karty Warszawiaka, czyli biletu długookresowego wydawanego osobom zamieszkałym i płacącym podatek dochodowy w Warszawie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *