Nowa audio-atrakcja w Puszczy

Nie brak wśród czytelników „Kuriera” takich osób, które odwiedzają Puszczę nie tylko po to, by pospacerować/popedałować, ale także by dowiedzieć się czegoś nowego o tym pięknym miejscu. Dzięki najnowszej inicjatywie Stowarzyszenia Cztery Krajobrazy teraz jest to jeszcze prostsze.

Od teraz turyści mają możliwość wypożyczenia audio przewodników – urządzeń znanych przede wszystkim z muzeów: my idziemy po określonej ścieżce, a sprzęt odtwarza nam komunikaty dotyczące mijanych miejsc. W przypadku kampinoskiego audio przewodnika możemy przejść się krótką, choć bardzo ciekawą trasą w okolicy Granicy – od parkingu, przez wieżę widokową na skraju Olszowieckich Łąk, po Aleję Trzeciego Tysiąclecia i Chatę Kampinoską.

fot. Facebook/Kampinoskie Szlaki

Urządzenie wypożyczymy w Domu Pracy Twórczej niedaleko parkingu w Granicy. Indywidualnie przewodniki udostępniane będą w weekendy począwszy od 16 czerwca, ale będzie można je wypożyczyć również w inne dni, po wcześniejszym umówieniu się.

Jeśli ktoś z Was miał już okazję skorzystać z tych audio przewodników, podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Nowa audio-atrakcja w Puszczy

  1. a coś więcej o tych przewodnikach gdzie szukać? kto je wyprodukował? treści w nich zawarte są gdzieś publicznie dostępne? itd.
    fajnie by było wgrać je w telefon czy np. pociągnąć z netu po zeskanowaniu qrkodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *