Znasz li tę Puszczę, czyli kto wymyślił te nazwy?! [QUIZ]

Gdy przeglądałem ostatnio mapy na Geoportal.gov.pl, włączyła mi się automatycznie warstwa państwowego rejestru nazw geograficznych (PRNG). Uderzyło mnie w niej to, jak wiele oficjalnych nazw ustalono dla obszaru Puszczy Kampinoskiej, jak wielu z nich nie znam (bo nie ma ich nawet na mapach turystycznych) oraz że część z nich jest naprawdę zabawnych!

Nazwy geograficzne w Puszczy Kampinoskiej

Wpadłem więc na pomysł stworzenia prostego internetowego quizu, w którym każdy z was może sprawdzić swoją wiedzę o mniej znanych kampinoskich toponimach. Pytań jest 10, a wśród nich zarówno kilka trudniejszych, jak i  łatwiejszych. W sumie to nie mam nawet nic przeciwko ściąganiu, bo z pewnością jest to sposób, by na nowo odkryć Puszczę.

Czym jest PRNG i jak go zobaczyć?

Przeglądnie tego rejestru nie jest niczym trudnym! Najłatwiej wejść na Geoportal.gov.pl, a następnie wybrać moduł „Ortofotomapa” i dalej przybliżyć widok do Puszczy Kampinoskiej – wówczas nazwy wyświetlą się same (off-topic: zobacz, jak za pomocą Geoportalu wyświetlić modele terenu).

Przejdź do QUIZU! 

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Znasz li tę Puszczę, czyli kto wymyślił te nazwy?! [QUIZ]

  1. I później na Google Maps pojawiają się takie kwiatki jak widoczne tu "Szałasy" na południe od Truskawia, które w Google Maps były określone jako osiedle mieszkaniowe. 🙂 Zgłosiłem ten błąd i oznaczenie zostało usunięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *