Wypożyczalnie nart biegowych w Puszczy Kampinoskiej

Biegówki w Puszczy Kampinoskiej

Wprawdzie w ostatnich latach zimy są coraz słabsze, to jednak gdy śnieg spadnie, to w Kampinoskim Parku Narodowym amatorów biegówek nie brakuje. Dla tych wszystkich, którzy lubią poszusować po „Kampinosie”, a nie mają własnych nart, krótka lita wypożyczalni sprzętu (w kolejności alfabetycznej).

Alpina

To tegoroczna nowość. Dotychczas wypożyczalnia ta działała w Klaudynie koło Lasu Bemowskiego, teraz przeniosła się do Truskawia, tam, gdzie kiedyś była inna wypożyczalnia. Z jednej strony macie tu łatwy dojazd z Warszawy – zarówno samochodem, jak i autobusem (210 do końca trasy). Z drugiej strony macie szansę pojeździć w regionach nieco mniej uczęszczanych przez turystów i nieco bardziej dzikich niż w przypadku wypożyczalni w Laskach czy na Młocinach.

Niestety, w chwili pisania tego artykułu strona wypożyczalni nie działała. Nie mogę podać więc cennika

Truskaw, ul. 3 Maja 210
tel. 517 143 924
alpinamoczydlo@gmail.com
http://moczydloalpina.pl/

Biegówki na Młocinach

To propozycja dla tych, którzy nie chcą się ruszać daleko za miasto. Z tej wypożyczalni najwygodniej zrobić wypad do pobliskiego Lasku Młocińskiego, co bardziej ambitni mogą skierować się do Puszczy Kampinoskiej (w miarę dogodny dojazd do węzła szlaków Łomianki-Dąbrowa).

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 8:00-12:00
Wtorek – Piątek od 18:00 do 22:00
Sobota, Niedziela od 8:00 do 20:00

Ceny wypożyczenia sprzętu są różne w weekendy i dni powszednie. Zaczynają się od 20 zł/1,5 h poza szczytem, a kończą na 35 zł w godzinach szczytu.

01-978 Warszawa
Żubrowa 15a
http://biegowkinamlocinach.pl

Biegówki w Kampinosie

To miejsce dobre dla tych, którzy nie chcą albo nie mogą ruszać się daleko za Warszawę. Kilka minut samochodem od granic Warszawy lub kwadrans autobusem z Metra Młociny, no i możemy szusować. Uwaga! W weekend lepiej dokonać rezerwacji.

Wypożyczalnia czynna w weekendy i święta w godz. 8.00-18.00. W dni powszednie czynna w dowolnych godzinach wyłącznie dla grup (od czterech osób w górę) lub na szkolenia indywidualne po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Cennik w weekendy
pierwsze 2 godziny, jeśli czas wypożyczenia nachodzi na godziny szczytu (10.30 – 14.30) – 35 zł
pierwsze 2 godziny jeśli czas wypożyczenia nie nachodzi na godziny szczytu (10.30 – 14.30) – 25 zł
cały dzień – 60 zł

ul. Wieczorka 50 Laski
tel. 793 420 666
http://www.biegowkiwkampinosie.pl

Park Rozrywki Julinek

Chyba najlepsze miejsce wypadowe w Puszczy, bo od razu wjeżdżamy w mało uczęszczane regiony. Szczególnie polecam wycieczkę przez Karpaty – od czasu  do czasu można liczyć na emocjonujące (jak na Mazowsze) zjazdy.

Do dyspozycji jest 35 par nart, szeroki wachlarz butów i kijów. Koszt wynajmu nart biegowych:
2h -15 zł
cały dzień – 30 zł
Na weekend, czyli od piątku do poniedziałku – 100 zł

Julinek 1, 05-084 Leszno k. Błonia
+48 22 611 61
http://www.julinek.com.pl

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *