Kampinoski przegląd: blokada siódemki, myśliwi, biegówki i logo

1. Łomianki naciskają na S7 przez Puszczę Kampinoską. Będzie blokada!

Mieszkańcy Łomianek mają już dość ciągłego odwlekania procedur związanych z budową wylotówki z Warszawy na Gdańsk i zdecydowali się na krok radykalny. W piątek (5 stycznia) zablokują drogę krajową nr 7 na wysokości ul. Sierakowskiej. Blokada ruszy o godzinie 15:00 i potrwa dwie godziny, co oznacza kompletny paraliż tej okolicy.

Podkreślić tu wypada, że protestujący mieszkańcy Łomianek opowiadają się za budową wariantu biegnącego niewielkim fragmentem przez Kampinoski Park Narodowy. Szczegółowo możecie zapoznać się z nim TU.

Jeśli protest nie poskutkuje, blokada ma być powtarzana co miesiąc.

2. Myśliwy strzela – wypad z parku narodowego

Mawiają, że scenę polityczną mamy mocno spolaryzowaną, ale w tej kwestii politycy byli akurat zgodni ponad wszelkimi podziałami. 28 grudnia Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą nieznaczne, ale daleko idące zmianę w Prawie łowieckim – wszystko to pod płaszczykiem walki z ASF. Pierwsza zmiana zakłada, że od teraz to Polski Związek Łowiecki będzie decydować o odstrzałach zwierząt w parkach narodowych i rezerwatach.

Od drugiej zmiany włosy na głowie jeżą się jeszcze bardziej. Do art. 52 ust. 1 dopisano punkt 8: „kto umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania – podlega karze grzywny”. Krótko mówiąc, jeśli w Puszczy Kampinoskiej będzie akurat odbywać się polowanie, myśliwy będzie miał prawo cię przepędzić – niezależnie od tego czy celowo chcesz utrudnić polowanie, czy tylko przejeżdżasz rowerem lub spacerujesz. Szerzej o nowym prawie przeczytacie na oko.press.

A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że te zmiany w ustawie zgodnie poparły wszystkie kluby parlamentarne.

3. Biegówki w Julinku – zapowiedź rajdu

Wprawdzie śniegu nie ma ani grama i nic nie zapowiada, że w najbliższych dniach poprószy, to powiat warszawski zachodni wraz z Parkiem Rozrywki Julinek, gminą Leszno oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym zaprasza miłośników sportów zimowych do udziału w  6. Narciarskim Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Impreza odbędzie się 28 stycznia, przy czym zapisy trwają do 19 stycznia. Może do tego czasu jednak coś spadnie?

Szczegółowe informacje o rajdzie

4. Laski mają logo – obrazek ładny, hasło nietrafione

Przy wjeździe do Lasek możecie zobaczyć już nowe logo tej miejscowości. Graficznie mi się bardzo podoba, natomiast hasło – ze względu na charakter miejscowości – chyba nietrafione.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Kampinoski przegląd: blokada siódemki, myśliwi, biegówki i logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.