Zaproszenie KPN na powitanie zimy… której ani widu, ani słychu

Czy należy dokarmiać zwierzęta zimą? Opinii na ten temat wiele, ale co o tym sądzą pracownicy parku narodowego, będziecie mogli przekonać się podczas najbliższej wycieczki organizowanej przez Dyrekcję KPN pod hasłem „Powitanie zimy w ODM”.

Spacer startuje w niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 11:00 sprzed Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego KPN w Granicy i zajmie około 3 godzin. Uczestnicy przejdą się ścieżką edukacyjną „Na skraju Puszczy”. Będzie to także okazja do zobaczenia zagród skansenowych przy al. Trzeciego Tysiąclecia oraz wejścia na wieżę widokową na Olszowieckich Błotach. Spotkanie poprowadzi pracownik dydaktyczny ODM Beata Bąk.

Prognozy pogody wskazują, że zima tego dnia raczej nie przyjdzie, choć temperatura będzie oscylować w okolicach zera. Jest też szansa na słońce. No właśnie… a kiedy przyjdzie ta zima? Niestety, na horyzoncie jej nie widać. Z 10-dniowych modeli GFS wynika, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie ma się co spodziewać większych mrozów czy opadów śniegu. Oczywiście na dłuższą metę modele te lubią się mylić.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.