Mapa atrakcji w nowej odsłonie

Już ładnych parę lat temu opublikowałem na blogu mapę atrakcji Puszczy Kampinoskiej i okolic. Choć cieszy się sporym zainteresowaniem, najwyższa pora, by ją nieco odświeżyć.

Po pierwsze, zmieniła się nieco grafika. Po drugie, dodałem nowy podział atrakcji na kategorie. No i wreszcie po trzecie, dodałem nowe atrakcje, a tam, gdzie było to niezbędne, zaktualizowałem podpisy.

Nie ma co ukrywać – dobór punktów jest w dużej mierze subiektywny. Zapewne każdy z Was ma w Puszczy swoje ulubione tereny bagienne i wydmowe. Być może znacie też jakieś ciekawe atrakcje, których nie uwzględniłem na tej mapie. Jeśli tak, dawajcie znać w komentarzach! Mapa z pewnością będzie się rozwijać.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

5 komentarzy do wiadomości “Mapa atrakcji w nowej odsłonie

  1. Do tej mapy należałoby dodać jeszcze drewniany kościół w Kampinosie,dwa duże dęby: "Fryderyk" i "Stefan",które rosną również w Kampinosie,niedaleko drewnianego kościoła po drugiej stronie ulicy,Poleskie Dęby przy zielonym pieszym szlaku,w pobliżu Nowego Polesia,400-letni Dąb Jagiellon,znajdujący się przy żółtym pieszym szlaku między Rzepową Górą,a Demboskimi Górami i cmentarz kolonistów w Miszorach. Cmentarzy kolonistów jest jeszcze kilka,które nie są na tej mapie wymienione,ale znajdują się one poza szlakami turystycznymi i często na podmokłych terenach,więc ich lokalizacji nie podaję.

  2. Skoro już poruszamy temat cmentarzy mennonickich,to jeszcze w Famułkach Łazowskich jest taki cmentarz (a właściwie jego pozostałości). I również oznaczony jest tablicą informacyjną.
    We Władysławowie z tego co pamiętam,to chyba nie ma żadnych pozostałości nagrobków,jest tylko tablica informująca o tym,że był tu cmentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *