A w święta na bagienną wycieczkę?

No to rozpoczyna się długi świąteczny weekend – cztery dni, z których spora część będzie zapewne spędzona przy stole. Nogi same więc będą się rwały do spacerów, biegów czy jazdy rowerem. Z pewnością warto rozważyć wypad do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Dobrym powodem ku temu jest chociażby wyjątkowo mokra tegoroczna jesień (a od wczoraj również zima). Spore opady sprawiły, że w wielu miejscach wyraźnie podniósł się poziom wody. Dobrze pokazują to zdjęcia i filmy, które na profil Puszczy Kampinoskiej na Facebooku przysyłają internauci.


Jak widać, widoki na szlakach zrobiły się piękne. Szczególnie w zachodniej części Puszczy – w okolicach Famułek, Starej Dąbrowy czy Żurawiowego.

Pięknie zapewne jest również bliżej Warszawy – na przykład na Obszarze Ochrony Ścisłej Kalisko niedaleko Truskawia. Oczywiście, wybierając się na bagniste szlaki, warto pamiętać o dobrym obuwiu. Jeśli macie informacje, że któreś szlaki są mocno podtopione, dawajcie znać w komentarzach.

A w najbliższych dniach z pewnością kampinoskie ścieżki nie zrobią się suchsze. Prognozowane są bowiem opady deszczu. Mocno ma padać w sobotę, a w kolejnych dniach opady mają być mniej intensywne i przelotne. We wtorek jest z kolei szansa na dzień bez deszczu.

Wesołych!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *