Uwaga! Zamknięty zielony szlak!

rys. KPN

Projekt „Kampinoskie bagna”, który ma przywrócić prawidłowe stosunki wodne w Puszczy Kampinoskiej, nabiera tempa. Dla turystów oznacza to jednak utrudnienia na szlakach.

W związku z koniecznością budowy przepustów do odwołania dla ruchu turystycznego zamknięty będzie zielony szlak na odcinku Posada Sieraków – uroczysko Na Miny – uroczysko Szczukówek (planowany czas ponownego otwarcia – 10 lutego).

Kłopotów można się też spodziewać przy szukaniu miejsc parkingowych we wsi Palmiry. Firma budowlana wykonująca prace zajmie bowiem fragmenty parkingów, tzw. małego (przy zielonym szlaku rowerowym) oraz dużego (przy wjeździe do parku). Utrudnienia na pierwszym parkingu potrwają do 3 lutego, a na drugim – do 17 lutego. W razie problemów zawsze będzie można zaparkować kilka kilometrów dalej, na parkingu przy Muzeum-Miejsce Pamięci Palmiry.

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o  projekcie „Kampinoskie bagna”, po prostu wpiszcie nazwę projektu w oknie wyszukiwarki na górze strony.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

4 komentarze do wiadomości “Uwaga! Zamknięty zielony szlak!

  1. Udało się panu ustalić,jakie prace wykonuje firma budowlana,która częściowo zajmuje parkingi w Palmirach?

  2. Czy mógłby Pan napisać coś o siedlisku – chyba jeszcze w granicach Famułek Królewskich – gdzie obok dwóch domów i stodoły stoją dwa maszty: obserwacyjny (sama drabinka) i odbiorczy / nadawczy? Co to za obiekty i do czego służą? Jaka jest historia tego miejsca?
    Z góry dziękuję!

  3. W pierwszym wpisie pomyliłem się. W jednym miejscu jest dom i dwa budynki gospodarcze, a w drugim miejscu sam dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *