Imprezowy przegląd wydarzeń z Puszczy

Koniec lata to jak co roku okres zwiększonej częstotliwości imprez plenerowych. W najbliższych dniach nie zabraknie ich również w okolicy Puszczy Kampinoskiej, a nawet w samym Parku Narodowym. Poniżej krótki przegląd atrakcji.

1. Czytanie z parą prezydencką
3 września w parafii pw. Św. Rocha w Lipkowie na terenie parku parafialnego odbędzie się Narodowe Czytanie ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, w którym weźmie udział Para Prezydencka. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:30 plenerową projekcją 6. odcinka telewizyjnej wersji „Quo vadis” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza oraz prelekcją, którą wygłosi historyk Krzysztof Jabłonka. W Lipkowie czytana będzie XII część przygotowanej przez Tomasza Burka adaptacji ,,Quo vadis” pt. ,,Koniec igrzysk”.

2. Do Czosnowa na koncert i degustację
Tego samego dnia oraz 4 września w Czosnowie odbędzie się Festiwal Smaków połączony z X Dniami Czosnowa. W programie m.in. koncerty (np. Patrycji Markowskiej) oraz degustacja lokalnych, tradycyjnych potraw i wesołe miasteczko. W planie jest również rajd rowerowy po Puszczy Kampinoskiej.

3. Dzień otwarty KPN
10 września w Izabelinie, Granicy oraz kilku innych miejscach odbędzie się kolejny dzień otwarty Kampinoskiego Parku Narodowego. W bogatym programie przewidziano m.in. wycieczki z pracownikami parku, zwiedzanie ekspozycji, projekcje filmów, zajęcia ornitologiczne, warsztaty artystyczne czy zwiedzanie Chaty Kampinoskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

4. Eko-piknik w Kampinosie
Imprezę plenerową planuje również gmina Kampinos. Gwoździem programu będzie koncert Stachurskiego. Poza tym przewidziano wiele innych występów artystycznych, pokaz sztucznych ogni czy akcję krwiodawstwa. Piknik odbędzie się 11 września.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *