Rusza Akademia Kampinoska!

Kampinoski Park Narodowy rusza z kolejnym cyklem spotkań edukacyjnych. Tym razem będą się one obywać pod hasłem „Akademia Kampinoska”. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Pierwsze odbyło się 17 października i było poświęcone grzybom. Kolejne zaplanowano na:

1) 24 października (sobota), temat „Drzewa i krzewy – gatunki rodzime i obce”. Początek o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38.

W ramach zajęć przewidziany jest spacer na trasie Izabelin (Centrum Edukacji KPN) – Laski (ogródek botaniczny) – Góra Ojca – Izabelin, podczas którego będzie można poznać gatunki rodzime dla Kampinoskiego Parku Narodowego i „zamorskich przybyszów”. Będzie można poznać cechy liści, owoców, pędów czy pni pospolitych gatunków, posłuchać o historii występowania niektórych drzew w Puszczy, a także zetknąć się z groźnym zjawiskiem inwazji biologicznych. A wszystko w barwach jesieni.

2) 7 listopada, „Ptaki – Rezydenci Puszczy Kampinoskiej. Jak obserwować ptaki jesienią”. Początek o godzinie 10:00 w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38.

Spotkanie to referat przedstawiający charakterystykę możliwych do spotkania gatunków oraz wyjście do lasu w celu poszukiwania gatunków jesiennych, przebywających w borach.  Uczestnicy dowiedzą się, że nie tylko wiosna jest dobrym okresem do obserwacji ptaków oraz że jesień to najlepszy czas na rozpoczęcie nauki o ich wyglądzie i biologii.
Prowadzenie: dr Danuta Pepłowska-Marczak

3) 5 grudnia, „Ślady i tropy zwierząt”. Początek o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38.

W ramach zajęć prezentacja oraz spacer do lasu w celu poszukiwania i rozpoznawania śladów i tropów zwierząt.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *