Śmigłowce, wierzby i biegacze, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy

Pani Celina odnaleziona!
Policyjny śmigłowiec, policjanci, leśnicy, wolontariusze, psy tropiące – łącznie ponad setka osób szukała ostatniej nocy oraz dziś rano pewnej zaginionej kobiety w zachodniej części Puszczy Kampinoskiej. Wybrała się na ona spacer, ale tuż po zmroku zgubiła drogę. Jak relacjonuje portal e-Sochaczew.pl, początkowo z kobietą był kontakt telefoniczny, mimo to nie była w stanie podać swojego położenia, a później telefon się rozładował. Kobieta musiała przetrwać noc w Puszczy, na szczęście następnego dnia koło południa udało się ją znaleźć całą, choć mocno zmarzniętą.

A morał z tej historii jest taki – do Puszczy nie chodzimy po zmroku, nawet jak ją dobrze znamy! No i koniecznie zabieramy ze sobą naładowany telefon!

Ogławiali wierzby

Mazowsze nierozerwalnie kojarzy się z widokiem ogłowionych wierzb. Kiedyś ogławiano je z czysto praktycznych względów (by pozyskać gałęzie, choćby na opał), dziś – o ile w ogóle się to robi – to tylko w celach hobbystycznych. Przykładem są obchody Dnia Wierzby Głowiastej na Mazowszu. Z tej okazji w tym roku, 21 lutego, ogłowiono 21 wierzb na pastwisku we wsi Zamość w Puszczy Kampinoskiej. Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian”.

Wkrótce Bieg Łosia!
Lubicie biegać po Puszczy Kampinoskiej? W takim razie „Bieg Łosia” jest w sam raz dla was! Zapisy ruszają już 3 marca, a liczba miejsc jest ograniczona. W biegu może wystartować maksymalnie 500 osób. III Bieg Łosia odbędzie się 18 kwietnia. Trasa liczyć będzie 17 km, a opłata startowa to 50 zł. Start z Dziekanowa Leśnego.

O wycieczce z pracownikiem KPN-u
Czy ktoś z Was kiedyś się zastanawiał nad udziałem w comiesięcznej wycieczce z pracownikiem KPN-u? Jeśli tak, to warto zapoznać się z relacją z ostatniej takiej wycieczki, która odbyła się w Walentynki. Publikuje ją klub „Szwendak”.

A na koniec, mały wiosenny off-topic…
Pierwsze bociany są już w Polsce! A przynajmniej jeden bocian – jak relacjonuje TVN Meteo, tego zwiastującego wiosnę ptaka można już spotkać np. w Krynkach na Podlasiu. Dajcie znać, jak wypatrzycie go w Puszczy Kampinoskiej!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

4 komentarze do wiadomości “Śmigłowce, wierzby i biegacze, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy

  1. Patrząc na zdjęcia z podlinkowanej relacji, to poszukiwania toczyły się w okolicy Famułek Brochowskich

  2. Ta pani prawdopodobnie udała sie z lasocina w strone bromierzyka a nastepnie przed kapliczką jest rozgałęzienie dróg w lewo i w prawo, udała sie na lewo i dalej jeszcze hen hen. A te zdjecia co pokazali to poczatek akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *