Imprezowo-turystyczny przegląd wydarzeń Puszczy

Nowa mapa Puszczy Kampinoskiej

Przybyła nam kolejna mapa Puszczy Kampinoskiej. Na razie wychodzi na to, że raczej nie jest zupełnie nowa, ale raczej odświeżona. Wydawcą jest wydawnictwo ExpressMap znane z całkiem przyzwoitych map laminowanych. Nowego wydania nie miałem jeszcze w ręku, więc trudno mi powiedzieć coś więcej ponad to, że wyróżnia je nieco większa skala (1:35 000 zamiast 1:40 000) oraz nowa okładka. Jeśli dostaliście tę mapę w swoje ręce, podzielcie się wrażeniami.

O atrakcjach w Puszczy i okolic
Staraniem Lokalnej Grupy Działania „Między Wisłą a Kampinosem” ukazała się książka o tym samym tytule. Opisano w niej walory historyczne, przyrodnicze oraz turystyczne wszystkich gmin z obszaru LGD (Błonie, Brochów, Czosnów, Izabelin, Kampinos, Leoncin, Leszno, Łomianki, Ożarów Maz., Stare Babice) oraz Kampinoskiego Parku Narodowego. Publikację wydano w nakładzie tysiąca egzemplarzy i dostępna jest za darmo w Starostwie w Ożarowie Mazowieckim oraz w Urzędzie Gminy Czosnów.

Zapowiedzi spacerów
Jeśli macie ochotę poszwendać się po Puszczy Kampinoskiej w towarzystwie i przy okazji dowiedzieć się czegoś o tym regionie, warto skorzystać ze zorganizowanych wycieczek planowanych na najbliższe tygodnie:
• sobota, 7 lutego – wycieczka PTTK na trasie Truskaw – Karczmisko – Truskaw, około 10 km (szczegóły);
•niedziela, 8 lutego – wycieczka PTTK na trasie Truskaw – Mały Truskaw – Karczmisko – Truskaw, około 12 km (szczegóły);
• sobota, 14 lutego – wycieczka z pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego (szczegóły mają być podane wkrótce);
• sobota, 14 lutego – wycieczka PTTK na trasie Lipków – Zaborów Leśny – Wyględy – Zaborów, około 13 km (szczegóły);
• sobota, 21 lutego – wycieczka PTTK na trasie Lipków – Zaborów Leśny – Truskaw, około 11 km (szczegóły).

Zapowiedzi biegów
Dla tych, którzy wolą znacznie szybsze tempo przemieszczania się po kampinoskich ostępach, przygotowano biegi. Najbliższy odbędzie się już 14 lutego – z racji daty będzie to „Bieg Zakochanych”. Zawodnicy przebiegną 5 km. Start i meta na polanie Jakubów, tuż obok siedziby dyrekcji KPN. Szczegóły: www.biegzakochanych.pl.

Nieco odleglejszą perspektywą jest doroczny Bieg Łosia. Najbliższa, trzecia edycja odbędzie się 18 kwietnia, przy czym zapisy ruszają już 3 marca. Na razie organizatorzy nie podają szczegółów zawodów.

Seminarium naukowe
A dla tych, którzy chcą się czegoś ciekawego dowiedzieć, 5 lutego Kampinoski Park Narodowy organizuje seminarium naukowe poświęcone „Zdarzeniom drogowym z udziałem zwierzyny na drogach publicznych”. Start o godzinie 11:00 w siedzibie KPN w Izabelinie.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *