W Lipkowie powstanie strefa rekreacyjna na wypasie


Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco – chciałoby się powiedzieć, gdy przegląda się plany Kampinoskiego Parku Narodowego dotyczące polany w Lipkowie.

Na razie jest tam dość skromnie, a jeszcze w tym roku miejsce to zmieni się nie do poznania. Lista obiektów, które mają tu powstać, jest naprawdę długa. Będzie tu oczywiście nowy parking (także dla autokarów), ławki, wiaty, tablice informacyjne, toalety, kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Z rzeczy mniej oczywistych warto wymienić np. miejsce na grilla i ognisko, 2 boiska do siatkówki, boisko do gry w kometkę, tor do gry w boule oraz ścieżka zdrowia (6 zestawów do ćwiczeń). Imponująco zapowiada się plan zabaw. Zaplanowano tu nie tylko huśtawki i kiwaki, ale także linarium o średnicy 10 metrów czy też panele edukacyjne z grami.

Na tym nie koniec, bo w planie jest jeszcze nowa ścieżka edukacyjna, która będzie się składała z 6 przystanków. Ponadto w okolicy przewidziano zasadzenie 1,3 tys. drzew i krzewów.

Dodajmy, że cały teren polany ma być oświetlony i wyposażony w monitoring.

Jak wynika z dokumentacji przetargowej, prace budowlane mają się zakończyć do sierpnia tego roku. Z całego tego dobrobytu powinniśmy więc móc skorzystać jeszcze latem.

Zainteresowanych szczegółami odsyłam do obszernej dokumentacji przetargu.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

6 komentarzy do wiadomości “W Lipkowie powstanie strefa rekreacyjna na wypasie

  1. Zaplanowali to zgodnie z zasdą im więcej wydasz tym więcej zarobisz.
    Możeby tak wyczyścić Puszczę ze śmieci, a nie grać na dalszą degradacje tego terenu?

  2. Anonim, Jak spojrzysz na mapkę okolic polany (osiedla i zabudowa) to uważam, że jest to idealne miejsce na taki obiekt "w parku" od zawsze było to miejsce festynów i wtedy była DEGRADACJA jak będzie miejsce sportu i rekreacji to super! no chyba że komuś przeszkadza monitoring? kosze na śmieci? toalety? ławki w paru? dobrze zorganizowany parking? boisko do siatki? ścieżka zdrowia?
    Magda M.

  3. Dobrą inwestycją w naszej gminie był by porządny skate park, a nie jak w Borzęcinie tor do biegania dla dzieci. Takie miejsce przyciąga młodzież nie tylko z gminy ale i z okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *